مدیرکل دفتر حفظ و احیاء بناها، بافت‌ها و محوطه های‌ تاریخی اعلام کرده است که تاکنون هیچ دستوری مبنی بر عزل شورای فنی هیچ استانی به وی دریافت نشده است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۱/۲۲ - ۱۲:۵۷ کد خبر : 35074

به‌گزارش راه مردم ؛  به دنبال انتشار خبری مبنی بر دستور علی اصغر مونسان – رئیس سازمان میراث فرهنگی – نسبت به تغییر و عزل اعضای شورای فنی سال ۹۵ که مجوز ساخت و ساز در حریم کاخ جهانی گلستان را امضا کرده‌اند، سیدهادی احمدی – مدیرکل دفتر حفظ و احیا بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی – عصر روز چهارشنبه (۲۱ فروردین) گفت که وی هنوز هیچ دستوری در این زمینه دریافت نکرده است.

به نقل از مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی احمدی در مورد عزل شورای فنی استان تهران بیان کرد: «حوزه شوراهای فنی و کمیته‌های فنی زیر مجموعه دفتر حفظ و احیا فعالیت دارند و تاکنون هیچ دستوری مبنی بر عزل شورای فنی استان تهران و دیگر استان‌ها به این دفتر ارسال نشده است.

شوراهای فنی استان‌های مختلف در حال حاضر مشغول به فعالیت هستند و در صورت بروز تغییرات در این حوزه، دفتر حفظ و احیا بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی، اخبار موثق را اعلام می‌کند.»

احمدی پیش از این به ایسنا گفته بود پیشکسوتان میراث فرهنگی بدون هیچ چشمداشتی به سازمان میراث فرهنگی کمک می‌کنند و این اداره کل به دنبال دستور رئیس سازمان میراث فرهنگی در حال پیگیری اتفاقاتی است که در زمان امضای مجوز افتاده است و تا کنون گزارش کامل تمام مکاتبات استان تهران در مورد موضوع کاخ گلستان و پاسخ استعلام‌های گرفته شده را در قالب یک محتوای محرمانه به اداره شکایات و بازرسی سازمان میراث فرهنگی ارائه کرده ایم.

فقط چند روز به پایان سال گذشته مانده بود که خبر رسید در نامه‌ای که از معاونت حقوقی سازمان میراث فرهنگی به دفتر رسیدگی به تخلفات اداری ارسال شده اعضای شورای فنی تهران در سال ۹۵، مدیر و معاون میراث فرهنگی وقت استان تهران و مدیر وقت حفظ و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی وقت سازمان میراث فرهنگی باید در دفتر رسیدگی به تخلفات اداری حاضر و به پرسش‌ها پاسخ دهند و از خود دفاع کنند.

پس از آن با گذشت کمتر از یک ماه اعلام شد علی اصغر مونسان – معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری – در پایینِ همان نامه، درخواست تغییر اعضای شورای فنی استان تهران در سال ۱۳۹۵ را داده است.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار