طبق گزارش آماری معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حد فاصل سال‌های ۹۳ تا ۹۶ مجموعا ۱۱ فیلم به فروش بالاتر از ۱۰ میلیارد تومان دست یافته‌اند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۱۸ - ۱۴:۴۹ کد خبر : 3375

 

به گزارش راه مردم

نکته قابل توجه در جدول ۱۱ فیلم پرفروش تاریخ سینمای ایران که به فروشی بالاتر از ۱۰ میلیارد تومان دست یافتند این است که سه فیلم صدرنشین این جدول همگی در سال ۹۶ اکران شده‌اند و مجموعا از ابتدای سال ۹۶ تاکنون ۴ فیلم توانسته‌اند به فروشی بیش از ۱۰ میلیارد تومان در گیشه دست پیدا کنند.

طبق گزارش تحلیلی معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان امور سینمایی «نهنگ عنبر ۲»،«گشت۲»،«خوب ، بد ،جلف»،«فروشنده»،«محمد رسول الله(ص)»،«من سالوادور نيستم»،«سلام بمبئي»،«پنجاه كيلو آلبالو»،«ابد و يك روز»،«باركد» و «اكسيدان» ۱۱ فیلم سینمایی هستند که موفق به فروشی بیش از ۱۰ میلیارد تومان در گیشه شده‌اند که موضوع ۷ فیلم کمدی، ۱ فیلم مضمون تاریخی و دینی و ۲ فیلم نیز از مضمونی اجتماعی برخوردار هستند.

فيلم «نهنگ عنبر ۲» به كارگرداني و تهيه كنندگي سامان مقدم با ۲۰ میلیارد و ۹۴۱ میلیون تومان لقب پر فروش‌ترين فيلم تاریخ سینمای ایران را به خود اختصاص داده است و پس از آن فيلم «گشت ۲» ساخته سعيد سهيلي با مجموع فروش ۱۹ میلیارد و ۷۸۱میلیون تومان و «خوب بد جلف» ساخته پيمان قاسم خاني با مجموع فروش ۱۶ میلیارد و ۲۸۸ میلیون تومان در رتبه‌های دوم و سوم قرار دارند.

همچنین از مجموع ۱۱ فیلم عنوان فیلم پرفروش تاریخ سینمای ایران، ۶ فيلم را شركت فيلميران پخش كرده و هدايت فيلم و رسانه فيلمسازان مولود هر كدام دو عنوان و شركت پخش نورتابان پخش ۱ عنوان فيلم را بر عهده داشته‌اند.

گزارش آماری ۱۱ فیلم پرفروش سینمای ایران به پیوست در فایل pdf آمده است.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار