وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر لزوم تهیه و تدوین بسته تعاملی میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد تاکید کرد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۱۴ - ۱۶:۴۲ کد خبر : 3342

به گزارش راه مردم

سیدعباس صالحی پیش از ظهر امروز در سومین گرهمایی مدیران ستادی و استانی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور در سالن نشست های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: ستادهای عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خادمان مسجد، فرهنگ، دیانت، اسلام و تشیع هستند.

وی با اشاره به ظرفیت کانون های سراسر کشور، افزود: استان های سراسر کشور در این زمینه دارای ظرفیت های بسیاری هستند که با توجه به تمرکز زدایی در این دوره، می توان به این ظرفیت ها بیش از پیش توجه کرد و از آن ها بهره های کافی را برد.

صالحی با اشاره به مجموعه فعالیت های ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد در سراسر کشور گفت: در این مسیر باید رویکردهایی را برای تعاملات مشترک میان این ستاد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برقرار کرد.

وی افزود: تعاملات درون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با این ستاد یکی از این رویکردها است که باید به آن توجه داشت. بنابراین تهیه و تدوین این بسته تعاملی با تمامی معاونت ها، ادارات کل و سازمان های وابسته این وزارتخانه به این موضوع کمک می کند تا وضعیت موجود ستادهای عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد به سمت نشاط و شادابی سوق داده شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت دوازدهم گفت: ستادهای عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد در سراسر کشور بایداز ظرفیت های حداکثری تعاملات درونی و بیرونی بهره کافی را ببرند تا بتوانند از این طریق چشم اندازی را برای اتفاقات تازه در جهت تقویت بیشتر خود فراهم کنند.

صالحی ادامه داد: کشف، رصد و فرصت آفرینی برای  خلاقیت ها یکی دیگر از رویکردهایی است که باید در ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری دنبال شود. این کانون ها به عنوان نهادهای مردمی، مجراهای متنوعی را برای ایده ها و خلاقیت های تازه دارد. همچنین از سوی دیگر می توان از گرفتار شدن به روزمرگی و برگزاری برنامه های کلیشه ای به دور بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه رویکردهای مورد توجه در ستاد عالی کانوهای فرهنگی و هنری مساجد بر توجه به بسته های هنری کانون ها تاکید کرد و افزود: به دلیل اینکه از جهات مختلف به تقویت بعد فرهنگی کانون های فرهنگی و هنري مساجد نیازمندیم، این بسته ها می تواند کمک خوبی در این مسیر باشد.

وی تصریح کرد: مسجد با هنر پیوند خورده است. بنابراین مسجد نباید تهی از بعد هنر باشد و کانون های فرهنگی و هنری مساجد باید در این بخش توجه بیشتری برای جذابیت مساجد داشته باشند و فضا را از لحاظ آرایه ها و جمال آفرینی درون مساجد جذاب کنند. همچنین کانون ها می توانند در شناسایی و کادر سازی برای هنر دینی نقش بسزایی داشته باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه رویکردهای این ستاد گفت: کمیته آموزش و پژوهش کانون های فرهنگی و هنری مساجد هم یک بسته ویژه نیاز دارد.

صالحی افزود: تقویت حوزه حمایتی اعم از اعتبارات مالی و یا ساختاری و رفاهی آن در کانون ها نیز یکی دیگر از رویکردهایی است که باید به آن توجه داشت.

وی با اشاره به گذشت ربع قرن از زمان تاسیس ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد گفت: امسال با توجه به ٢٥ سالگی کانون ها باید از آن به عنوان یک فرصت استفاده کرد و کارهای جدیدی نسبت به گذشته انجام داد و اطلاع رسانی مناسب از این کانون ها ارائه کرد.

در بخشی از این نشست حجت الاسلام والمسلین حبیب ارزانی گزارشی از مجموعه فعالیت های ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری در سراسر کشور ارائه داد.

تعدادی از نمایندگان ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد نیز به طرح موضوعات و مشکلات پیش روی این ستادها در سراسر کشور پرداختند.

 

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار