دومین محموله کمک های مردمی سرعین راهی مناطق زلزله زده شد

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۰۶ - ۲۳:۳۸ کد خبر : 3239

سید مهدی شفیعی ، خبرنگار راه مردم ؛ عاطف ناصری فرماندارسرعین در گفت و گو با راه مردم اظهار داشت :  در اولین ساعت این رویداد تلخ و ناگوار مردم شهرستان سرعین که خودشان نیز درد و رنج دیده دراین رویداد درگذشته بودند در همان ساعات اولیه دور هم جمع شدند و یک ستاد مردمی برای حمایت از آسیب دیدگان زلزله کرمانشاه تشکیل دادند .

وی گفت : این ستاد از اولین ساعات فعالیت خود را آغاز کرد و تا اکنون در دو مرحله محموله و کمک های خودشان را به زلزله زدگاه اعزام و گسیل کردند .

مقام عالی دولت در شهرستان سرعین خاطر نشان کرد: در وحله اول ۲ تریلی آب معدنی ، نان و پتو و در مرحله دوم در قالب ۴ کامیون شامل ۴۰۰ تخته پتو ، کنسرو و آب معدنی ، پوشاک گرم ، نان به ارزش ۹۵ میلیون تومان تهیه و اعزام شد .

وی افزود : امیدواریم که بتوانیم در مراحل بعدی نیز بتوانیم با اعزام کمک و نیرو بخشی از آلام زلزله دیدگان کرمانشاه را تسکین بدهیم و از این طریق با هموطنان عزیز رنج دیده ابراز همدری کنیم و اعلام کنیم که ما نیز با غم شما شریک هستیم و آنچه که در توان داریم در حق شما قصور و کوتاهی نخواهیم کرد .

شهرداری ها ، جامعه اقامتی ، هلال احمر ، بخشداری و دهیاری ها به مناطق زلزله زده اعزام شده اند و هرتعداد نیرو باز هم نیاز باشد اهالی شهرستان آمادگی دارند که به منطقه اعزام و کمک کنند .

اهالی سرعین خودشان این حادثه تلخ و ناگوار را در ۲۱ سال پیش تجربه کرده اند و الان با درد آن مردمان آشنا هستند و پیش قدم برای امداد رسانی و کمک به کرماشاه شده اند .

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار