سال ٩٨ را در حالي به استقبال مي رويم كه نه قدرت خريدي مطلوب است براي مردم و نه رونقي براي كاسبي كاسبان ، مشكلات اقتصادي و معيشتي در حالي تمام سنگيني را بر دوش مردم نهاده و دولتمردان نيز بدون تحرك واقعي و عملي از شرايط كنوني ، شعار گونه و نمادين حركت مي كنند ، و فقط منتظر گذر زمان و روزمرگي هستند .

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۱۸:۵۱ کد خبر : 31886

چطور ميتوان سال جديد را آغاز كرد در حالي كه بسياري از شاغلين تا پايان اسفند قرار دادكاري دارند و بعلت ضعف اقتصادي و از حركت افتادن چرخ كارخانجات دولتي و خصوصي نيروهاي كاري را تعديل كرده اند و يا در فكر تعديل هستند ، چطور مي توان سال جديد را جشن گرفت در حالي كه ثبات شغلي در كار نيست و شرايط اقتصادي يكماه آينده خود دور نماي روشني نيست . اين واكاوي هاي اجتماعي را چه كسي مسئول است و اين شرايط را چه كسي جوابگو است؟

همه ساله عيد و آغاز سال نو ، بهانه اي مي شد براي جنب و جوش و تكاپو ي مردم ، اما امسال با تورم بالاي ٢٠٠ درصدي و ادامه روند آن ، انگيزه و شوق چنداني براي استقبال از بهار نگذاشته و كاهش ارزش پول ملي چاره اي جز نخريدن ، نخوردن و نپوشيدن را ترسيم نمي كند .
امسال مردم به فكر خريد آجيل كيلويي چند هزار توماني و ميوه هاي آنچناني و گوشت و …. نيستند . چرا كه با اين حقوقها و درامد ها ، مايحتاج ضروري رنگ كالاهاي لوكس و تجملي را به خود گرفته است .اميد است مسئولان چاره اي براي حفظ ارزش پول ملي و معيشت مردم كنند و سال جديد را به سال پر تحول و مفيد براي اقتصاد و شكوفايي بيشتر آن تبديل كنند.
به اميد آن روز.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار