با حضور هیئت اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران سرای تجاری ایرانیان در آستاراخان روسیه افتتاح شد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۸/۱۵ - ۱۵:۲۵ کد خبر : 3039
بهروز پورسلیمان: منطقه اردبیل با اشاره به راه‌اندازی این سرای تجاری اظهار کرد: با توجه به اینکه آستاراخان یکی از شهرهای استراتژیک کشور روسیه است که از بنادر و قابلیت تجاری خوبی برخوردار می‌باشد در سفر به این شهر سعی شد تا برای تقویت روابط ایران به ویژه تسهیل در تجارت فعالان استان اردبیل در این بخش زمینه تبادل و تعامل نزدیکی فراهم آید.
پورسلیمان با بیان اینکه به دنبال سفر مسئولان ارشد استان در سال گذشته به کشور روسیه و بازدید از شهر آستاراخان ما به وعده خود در راه‌اندازی سرای تجاری ایرانیان در این شهر عمل کردیم تا این مجموعه فرصتی را فراهم آورد تا تجارت دو کشور و منطقه به شکل مناسب فراهم شود.
وی بازار روسیه و کشورهای آسیایی میانه را بکر و مستعد برای صادرات محصولات کشاورزی و صنعتی توصیف و خاطرنشان کرد: آستاراخان می‌تواند یکی از مقاصد خوب صادرات تجار و بازرگانان ما محسوب شده و سال به سال به این رونق و توان در توسعه و تقویت روابط افزوده شود.
عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی اردبیل با اشاره به راه‌اندازی مراکز تجاری ایران در روسیه و آذربایجان با محوریت اتاق بازرگانی اردبیل گفت: این مرکز تجاری و سرای راه اندازی شده در آستاراخان بستر و فرصتی را فراهم کرده تا تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی ما محصولات خودشان را در سطح جهانی عرضه کنند.
پورسلیمان تصریح کرد: با رفع موانع گمرکی و همچنین تدارک زیرساخت های مناسب حوزه حمل و نقل تجار ما با رغبت بیشتر برای حضور در بازارهایی همچون مسکو، آستاراخان، باکو، و کشورهای آسیایی میانه آماده شده و امکان توسعه و تقویت روابط بیش از پیش فراهم می آید.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار