مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: ۳ نفر از محیط بانان استان در حین انجام وظیفه در فصل بازگیری در جنوب استان مجروح شدند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۸/۰۷ - ۰۹:۴۶ کد خبر : 2901

به نقل از اداره‌کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، ‌نیره پورملایی افزود: در فصل بازگیری که با مهاجرت پرندگان شکاری به جنوب استان از نیمه مهرماه تا پایان آبان ماه بطول می‌انجامد، تیم‌های یگان حفاظت محیط زیست استان با برنامه‌ریزی منسجم و در قالب تیم‌های متعدد گشت و کنترل بصورت انواع یگان‌های ثابت، سیار، نامحسوس، واکنش سریع، دیده بانی پهبادی و … در منطقه حضوری شبانه روزی و پررنگ دارند.

پورملائی بیان کرد: در یکی از گشت‌‌های یگان حفاظت و دیده بانی از منطقه یکی از محیط بانان پرتلاش استان “‌حسین پور” حین تعقیب و گریز متخلفان در ارتفاعات منطقه از یکی از پرتگاه‌های مناطق جنوب استان سقوط کرده و از ناحیه مچ پا دچار آسیب دیدگی و شکستگی شده است.

پورملایی افزود: در حادثه دوم محیط بان عزیز و زحمت کش دیگری به نام  “‌ خان محد رییسی” در درگیری با متخلفان زنده گیری پرندگان شکاری از ناحیه دهان و دندان دچار آسیب و شکستگی تعدادی از دندان‌ها شد که وی نیز بلافاصله به مراکز درمانی منتقل شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ادامه داد: در حادثه سوم یکی از محیط بانان غیور استان ” یعقوب رییسی” پس از کشف کوخه (نام دام محلیِ زنده گیری پرنده) و رشته تور زنده گیری پرندگان شکاری در منطقه و در حین تعقیب و گریز و در درگیری با ۴ نفر متخلف از ناحیه دست دچار آسیب جدی و شکستگی شده است.

وی خاطر نشان کرد: متخلفان این تعقیب گریزها و درگیری‌ها در فصل بازگیری پس از تلاش مثال زدنی این محیط بانان عزیز و با همکاری سایر محیط بانان گشت و کنترل منطقه دستگیر و به همراه سایر مستندات به مقام قضایی شهرستان کنارک تحویل شدند.

پورملایی خاطر‌نشان کرد: محیط بانان استان با توجه به گستردگی استان و پراکندگی بسیار زیاد مناطق و فاصله‌های بسیار طولانی بدلیل پهناوری استان، با این وجود از کارآیی و نظارت مناسبی  بر مناطق تحت مدیریت و طبیعت استان برخوردارند و چنین کارآمدی و تلاشی جر عشق به طبیعت و محیط زیست هیچ تعریف دیگری نخواهد داشت.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار