رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر به تشریح تمهیدات این سازمان برای مراسم اربعین پرداخت و گفت: در استان‌های خوزستان، کرمانشاه و ایلام، قرارگاه و پایگاه‌هایی برای خدمت‌رسانی به زائران آماده شده است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۸/۰۳ - ۱۴:۳۱ کد خبر : 2818

مرتضی سلیمی  در مورد تمهیدات سازمان امداد و نجات هلال‌احمر برای مراسم اربعین اظهار کرد: تمهیدات سازمان امداد و نجات از روز یکشنبه ۷ آبان آغاز می‌شود و به مدت ۱۵ روز تا تاریخ ۲۱ آبان ادامه دارد.
وی افزود: در هیمن راستا، چهار قرارگاه مرزی در سه استان خوزستان، کرمانشاه و ایلام ایجاد کرده‌ایم و نمایندگان سازمان امداد و نجات در این قرارگاه‌ها که در مرزهای مهران، شلمچه، چذابه و خسروی است مستقر می‌شوند.
همچنین ۴۶۳ پایگاه امداد و نجات بین شهری برای ارائه خدمات در آمادگی کامل هستند و علاوه بر این ۸۰ پایگاه امداد و نجات بین شهری در محورهای مواصلاتی منتهی به مرزهای خروجی به زائران خدمات امدادی ارائه می‌دهند.
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر در مورد نیروهای به کار گرفته شده برای مراسم اربعین گفت: مجموعا ۸۹۵۰ نفر از داوطلبان در قالب پزشک، پرستار، کادر درمانی و نجاتگران در این زمان همکاری می‌کنند و در محورهای مواصلاتی به زائران خدمت ارائه می‌دهند.
سلیمی در مورد اینکه آیا برای مراسم اربعین از بالگردهای هوایی نیز استفاده می‌شود یا خیر نیز تصریح کرد: برای این مدت ۵ فروند بالگرد را پیش‌بینی کرده‌ایم تا در صورت نیاز مورد استفاده قرار بگیرد.
وی در مورد تمهیدات هلال‌احمر برای اسکان زائران نیز تصریح کرد: در استان‌های خوزستان، کرمانشاه و ایلام در هر قرارگاه اردوگاه اسکان اضطراری پیش‌بینی شده است که اگر زائرین به استراحت نیاز داشتند بتوانند از این اردوگاه‌ها استفاده کنند.
رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به تمهیداتی که در کشور عراق مد نظر قرار گرفته گفت: سازمان امداد و نجات با هماهنگی مرکز پزشکی حج و زیارت اقداماتی در داخل کشور عراق هم انجام می‌دهد و نمایندگان سازمان امداد و نجات در ستادهای مرکزی کربلا، نجف و حله مستقر می‌شوند. همچنین تأمین و اعزام تیم‌های عملیاتی امداد و نجات، هماهنگی و اعزام ۸ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۲۵ دستگاه آمبولانس و ۳ دستگاه خودروی ارتباطات رادیویی از اقداماتی است که سازمان امداد و نجات در عراق انجام می‌دهد.
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر همچنین به زائران توصیه کرد و گفت: هموطنان شماره ۱۱۲ را به خاطر داشته باشند تا در صورت نیاز به کمک‌رسانی، با آن تماس بگیرند، این شماره امدادی حتی بدون سیم‌کارت نیز امکان برقراری ارتباط را ایجاد می‌کند تا از اولین و نزدیک‌ترین پایگاه امدادگران برای کمک اعزام شوند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های سازمان امداد و نجات برای مراسم‌های اربعین نسبت به سال گذشته از نظر زمانی دو روز افزایش پیدا کرده است، اظهارکرد: امسال با افزایش حدود ۲۲ درصدی پایگاه‌ها و امکانات سازمان روبه‌رو هستیم.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار