فرماندار بیله سوار گفت: ارزش پولی پرونده‌های قاچاق کالا و ارز از گمرک بیله سوار در شش ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه گذشته افزایش چشمگیری داشته است .

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۸/۰۱ - ۱۲:۱۳ کد خبر : 2744
منطقه اردبیل، آرام حلیم در ششمین جلسه کمیسیون قاچاق کالا و ارز شهرستان بیله سوار با اشاره به اینکه ۶۱ پرونده در حوزه قاچاق کالا و ارز در شش ماهه نخست امسال در گمرک بیله سوار به ثبت رسیده است، اظهار کرد: ارزش پولی این پرونده‌ها ۳۱میلیارد و ۸۲۴ میلیون ریال است که  نسبت به مدت مشابه سال گذشته  از نظر تعداد پرونده‌ها ۳۰ درصد افزایش و از نظر ارزش پولی ۱۴۶۵ درصد افزایش را نشان می دهد.
وی افزود: در ۶ماهه نخست امسال ۲میلیون و ۳۵۰هزار نخ انواع سیگار قاچاق، ۱۱۰۰ قلم انواع وسایل آرایشی قاچاق و حدود ۶هزار و ۲۱۰ لیتر گازوئیل و ۶۰عدد لوازم جانبی ماهواره و ۱۱۵  ساعت مچی قاچاق توسط عوامل مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان کشف و ضبط شده است.
حلیم با اشاره به اینکه سال گذشته  تعزیرات حکومتی ۷۷ فقره پرونده را در زمینه قاچاق کالا و ارز به ارزش دو میلیارد و ۷۱۰ میلیون ریال رسیدگی کرده است، افزود: در شش ماهه امسال نیز ۱۰۹ پرونده در تعزیرات حکومتی شهرستان تشکیل یافته و متخلفان به ۸میلیاردو ۶۹۸ میلیون ریال محکوم شدهاند و از این میزان ۲میلیاردو ۸۲۴ میلیون ریال وصول شده است .
وی عنوان کرد: میزان پرونده های وارده و مختومه تعزیرات حکومتی در سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۵ درصد افزایش داشته است و میزان محکومیت از لحاظ ریالی در شش ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد افزایش داشته است.
فرماندار بیله سوار با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق کالای سلامت محور اولویت نخست نظارت و بازرسی است، گفت: کالاهای سلامت محور از جمله تجهیزات پزشکی، لوازم آرایشی، انواع خوراکی‌ها و آشامیدنی‌هایی که به صورت غیرقانونی وارد سطح عرضه می شوند باید در اولویت کاری نظارت و بازرسی قرار گیرد
وی تصریح کرد: باید افراد جامعه با آسیب‎های قاچاق و مبارزه با آن آشنا شوند و یک فرهنگ سازی در بین آنها انجام شود تا دیگر از کالاهای قاچاق استفاده نکنند و با معضلات آن در جامعه آشنا شوند.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار