اسماعیل نجار رییس سازمان مدیریت بحران کشور از شناسایی نیروهای مستقل و فعال در مدیریت بحران‌ها و فعالیتشان تحت عنوان بحران‌یار خبر داد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۲۹ - ۱۷:۰۰ کد خبر : 2673

درباره طرح جدید این سازمان تحت عنوان بحران‌یار اظهارکرد:‌ در بحران‌ها و حوادث مختلف همواره افرادی حضور داشته‌اند که بدون وابستگی به نهادهای مرتبط و مأموریتی اداری، اقدام به امدادرسانی و کمک به شهروندان کرده‌ و جان‌ بسیاری از آنان را نجات داده‌اند.

وی با بیان اینکه این افراد سازمان یافته نبوده و اطلاعاتی از آنان هم در دست نبود، گفت: به منظور شناسایی این افراد به مدیران کل بحران استان‌های سراسر کشور ابلاغ کردیم تا تحت عنوان طرح بحران‌یار اقدام به شناسایی این افراد کنند تا هم از آنان به دلیل فعالیت‌ها و جانفشانی‌شان قدردانی کنیم و هم با شناسایی توانمندی‌های آنان از این پتانسیل در بحران‌های مختلف استفاده کنیم.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور اضافه کرد:‌به عنوان مثال در ماجرای سیل استان فارس، یک راننده لودر با اقدام به موقع خود جان ۱۴ نفر را از مرگ حتمی نجات داده وجان خودش را به خطر انداخت یا در استان کرمانشاه ما با فردی روبه‌رو شدیم که در حوادث مختلف بیش از ۱۰۰ نفر را نجات داده بود و وابسته به هیچ نهادی هم نبود.

نجار با بیان اینکه هر استان حداقل سه نفر از این افراد را باید تحت عنوان بحران‌یار شناسایی و معرفی کند، گفت: این طرح انجام شده و اجرای آن ادامه هم خواهد داشت. ما ضمن تقدیر از بحران‌یاران از آنان حمایت کرده و از پتانسیل‌ها و تجربیاتشان در حوادث دیگر استفاده خواهیم کرد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار