عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام می کند در جلسه روز گذشته وزیر صمت با اعضاء کمیسیون صنایع مجلس، نمایندگان سوالات خود را مطرح کردند و آقای رحمانی به ارائه توضیحات پرداختند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۰۶ - ۱۵:۴۰ کد خبر : 26587

به گزارش راه مردم ،  عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اعلام می کند در جلسه روز گذشته وزیر صمت با اعضاء کمیسیون صنایع مجلس، نمایندگان سوالات خود را مطرح کردند و آقای رحمانی به ارائه توضیحات پرداختند.

محمد عزیزی  اظهار داشت: در ابتدای جلسه روز گذشته وزیر صمت با اعضاء کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی که در حوزه خودرو برگزار شد، نمایندگان سوالات و نگرانی های خود را که حاصل نگرانی های جامعه است مطرح نموده و سپس آقای رحمانی به ارائه توضیحات پرداختند.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه افزود: آقای رحمانی بحثشان این بود که ضمن اینکه باید بپذیریم در دوران تحریم قرار گرفته ایم، یک موج نقدینگی در جامعه به وجود آمده که این موج نقدینگی به سمت خودرو، ارز و دیگر بازار ها حرکت می کند و تلاطمی را در بازارها به وجود می آورد و طبیعتا نقدینگی هجوم آورده به سمت بازار خودرو تلاطمی را در بازار خودرو به وجود آورده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: علاوه بر مسئولین و وزارت صمت، خود مردم نیز باید در خصوص حوزه خودرو همراهی داشته باشند و نکات لازم را رعایت کنند.

عزیزی افزود: بانک مرکزی نقدینگی و بازار را به خوبی کنترل نموده و ثبات خوبی را ایجاد کرده بود اما مشخص نیست چرا نتوانست به این امر تداوم بخشد تا اوضاع بازارها از جمله بازار خودرو کنترل شود.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه افزود: در حال حاضر خودروسازان ظرفیت خود را از روزانه ۴۰۰ دستگاه به ۴ هزار دستگاه رسانده اند که البته هنوز کافی نیست و ممکن است باز هم بازار سیاه به وجود آید زیرا همه این تعداد خودرو تجاری نخواهند شد و حدود ۳۰ درصد از این خودروها به دلیل مشکلات حوزه قطعه سازی و کمبود قطعه به بازار نخواهند رسید.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار