وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی درگذشت دکتر محمود فکری؛ مدیرکل منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت را به خانواده، همکاران و اعضای سازمان جهانی بهداشت تسلیت گفت.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۲۶ - ۱۲:۳۲ کد خبر : 2577

دکتر سیدحسن هاشمی در این پیام ضمن ابراز تاسف از درگذشت دکتر فکری، به دیدار هفته گذشته خود با ایشان در حاشیه برگزاری شصت و چهارمین نشست کمیته منطقه‌ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در اسلام آباد اشاره کرد و یادآور شد: در این دیدار بر ضرورت تامین سلامت و بهداشت بهتر برای منطقه به بحث و گفتگو پرداختیم.

وزیر بهداشت در ادامه این پیام با بیان این که درگذشت زودهنگام دکتر فکری، همه همکاران حوزه سلامت در منطقه را دچار شوک و ناراحتی عمیق کرده است، به خدمات ارزشمند ایشان برای خدمت به سلامت مردم منطقه اشاره کرد و گفت: بی‌شک، ایشان در راه خدمت به سلامت عمومی درگذشت و از خداوند متعال برای ایشان طلب آمرزش دارم.

بنابر اعلام وب‌دا، دکتر محمود فکری مدیرکل اماراتی منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت، هفته گذشته در نشست کمیته منطقه‌ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در اسلام آباد با وزیر بهداشت کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرده بود.

وی در تیرماه سال جاری نیز به منظور شرکت در اجلاس مشورتی بررسی چالش‌های نظام مراقبت مقاومت میکروبی به تهران سفر کرده بود و دیدارهای متعدی با دکتر هاشمی وزیر بهداشت کشورمان، مدیران وزارت بهداشت و بازدیدهایی از مراکز بهداشتی درمانی کشور داشت.

دکتر محمود فکری پس از سال‌ها فعالیت برای تامین سلامت مردم منطقه و جهانیان، روز گذشته به دلیل ایست قلبی درگذشت.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار