دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر این که در آیات و روایات مختلفی بر این موضوع تاکید شده که پیامبر (ص) و فرزندان ایشان تداوم نعمت در جامعه هستند، گفت: ما در مجمع تقریب در راستای رسیدن به وحدت و بازگشت به این نعمت الهی تلاش‌های زیادی داریم.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۰۲ - ۱۱:۳۸ کد خبر : 25065

به‌ گزارش راه مردم ؛ یت‌الله محسن اراکی، امروز (پنجشنبه‌، دوم اسفندماه) در دومین همایش “سادات” که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد و جمعی از سادات در سالن اجلاس سران برگزار شد، با اشاره به این که اهل بیت (ع) و ذریه حضرت زهرا سلام‌الله از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند، در این‌باره، اظهار کرد: در منابع دینی وجود پیامبر (ص) و ذریه ایشان محور وحدت جامعه اسلامی است. همچنین در آیات و روایات مختلف به این که وجود پیامبر (ص) نعمتی است برای انسان‌ها اشاره شده است و این نعمت مختص تمام زمان‌ها است.

وی در ادامه با اضافه کردن این مطلب که فرزندان رسول اکرم (ص) تداوم نعمت هستند و پایه وحدت در جامعه اسلامی هستند، گفت‌: در همین راستا در مجمع تقریب مذاهب اسلامی برای عملی‌سازی وحدت و بازگشت به این نعمت الهی تلاش‌های زیادی صورت می‌گیرد و سادات می‌توانند نقش اساسی و محوری را در ایجاد وحدت حقیقی در جامعه داشته باشند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه یادآور شد: ما در کشور خود بیش از شش میلیون سادات شیعه و سنی داریم. ما باید از این محور برای احیای ارزش‌های امت اسلام بهره ببریم و رابطه بین اولاد حضرت زهرا (س) و سایر افراد را بیشتر تقویت کنیم. آیات و روایات مختلفی در مورد جایگاه اهل بیت و سادات وجود دارد. این همایش می‌تواند سرآغاز راه و چراغ روشنی باشد تا نهادهای آموزشی و تبلیغاتی ما نیز به این امر مهم بپردازند.

آیت‌الله اراکی با اشاره به این که امیدواریم این همایش گامی مبارک برای همکاری هر چه‌ بیشتر همه سادات و ملت‌ها برای رسیدن به وحدت باشد، خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم از این نعمت به خوبی پاسداری کنیم و حق رسول اکرم (ص) را ادا کنیم. از حضور همه مهمانان ویژه‌ این مراسم تشکر می‌کنم.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار