رئیس پلیس پایتخت خبر داد: کیفیت رسیدگی به درخواست‌های شهروندان از مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ ارتقاء پیدا می‌کند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۱۸ - ۰۹:۳۲ کد خبر : 2394

سردار حسین رحیمی در حاشیه مراسم صبحگاه یگان‌های پلیس پایتخت که صبح امروز در مقر مرکزی فاتب برگزار شد با حضور در جمع خبرنگاران درباره عملیات‌ها و تماس‌ها با سامانه ۱۱۰ گفت: روزانه بیش از ۳۵ هزار تماس با سامانه ۱۱۰ برقرار می‌شود که بیش از ۱۳ هزار مورد آن عملیاتی است.

وی با بیان اینکه میانگین زمان حضور مأموران در محل بین هفت تا هشت دقیقه است، گفت: البته ممکن است در برخی از موارد این حضور ۲۰ دقیقه هم طول بکشد اما آنچه گفته شد هفت تا هشت دقیقه به عنوان زمان میانگین است.

رئیس پلیس پایتخت از تقویت یگان ۱۱۰ خبر داد و گفت: معتقدم که مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ قلب تپنده ناجاست و بر اساس این مرکز است که عملیات‌های پلیس و یگان‌های مختلف این نیرو توزیع می‌شود. بنابراین باید این یگان را تقویت کنیم.

رحیمی درباره کیفیت رسیدگی به درخواست‌های شهروندان نیز گفت: ممکن است مردم گله‌هایی در خصوص کیفیت رسیدگی به درخواست‌هایشان از سوی ۱۱۰ داشته باشند که اعلام می‌کنم خدمات ۱۱۰ و کیفیت خدماتشان در آینده ارتقاء پیدا می‌کند.

ریس پلیس تهران بزرگ همچنین درپاسخ به سوالی درباره فعالیت پلیس دوچرخه سوار اظهار کرد: حتما باید مجوزهای لازم برای پلیس دوچرخه سوار از سوی فرماندهان صادر شود. ما این پیشنهاد را به فرمانده ناجا داده‌ایم و در صورت تأیید ایشان پلیس دوچرخه سوار اجرایی خواهد شد که مرحله نخست فعالیتش در یگان پلیس راهور ما خواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی دیگر درباره پرداخت حق کشف به مأمورین پلیس مبارزه با مواد مخدر نیز گفت: این مبلغ در حال پرداخت است و آن تغییر نکرده است.

وی مبارزه با قاچاق کالا را نیز یکی از اولویتهای پلیس برشمرد و افزود: مبارزه با قاچاق کالا با جدیت در حال انجام است و در این خصوص کشفیات خوبی نیز داشته‌ایم.

رحیمی درباره فعالیت سامانه ۱۹۷ و رسیدگی به شکایات مردمی نیز تصریح کرد: این سامانه با شعار شما پلیس ما باشید آغاز به کار کرده و ما حتی مانند یگان ۱۱۰، یگان ۱۹۷ را نیز در نقاط مختلف مستقر کرده‌ایم و به شکایات مردم رسیدگی می کند اما گاهی ممکن است برخی از درخواستهای شهروندان با شرایط متفاوت باشد و عملا امکان اجرایی شدنش وجود نداشته باشد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار