فرماندار رامسر از برآورد خسارت ۵میلیارد تومانی بارندگی به این شهرستان خبرداد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۱۳ - ۱۱:۱۰ کد خبر : 2241

محمد آزاد  اظهار کرد: بارش شدید باران که از روز ۱۲ مهرماه آغاز شده تا کنون به ۳۲۰ میلی متر در ۴۸ ساعت اخیر رسیده است.

وی افزود: خسارت بارش باران به ابنیه، جاده ها، مناطق روستایی، زیربنایی، آسفالت و منازل و واحدهای مسکونی و تجاری ۵ میلیارد تومان برآورد شده است.

آزاد تصریح کرد: شرایط جوی هم اکنون عادی بوده و بارش باران تا فردا ادامه دارد و با کاهش دمای مواجه خواهیم بود.

فرماندار رامسر با اشاره به این‌که دولت در سفر رئیس جمهور به استان مازندران ۲۰۰ میلیون تومان بابت مطالعه آب‌های سطحی رامسر در نظر گرفت که ۱۵۰ میلیون تومان به شهرداری رامسر و ‌۵۰ میلیون تومان به شهرداری کتالم تخصیص داده شد، افزود: مطالعات فاز ۱ انجام شد و در صورت تامین اعتبار نسبت به اجرای عملیات اقدام می شود و در هفته گذشته با مدیریت بحران کشور در این زمینه رایزنی و قول مساعدت داده شد.

آزاد با اشاره به این‌که باند جنوبی شهرک فرهنگیان باغ ملی و در محدوده این شهرک و جنب میدان بار کتالم دچار آبگرفتگی شده که باید اقدامات اساسی در این زمینه اتخاذ شود، گفت: رفع مشکلات آبگرفتگی خیابان ها و کوچه‌ها در دستور کار قرار دارد و به زودی اقدامات اساسی در این زمینه انجام می شود.

وی درباره آبگرفتگی چهار راه شهدای منا ( جنب دادگستری رامسر ) که هر ساله بارش باران سبب آبگرفتگی و مسدود شدن جاده در این بخش می شود، گفت: بخشی از کار در این قسمت در راستای روان سازی آب‌های سطحی انجام شده و اقدامات اصلاح نهر آب باید از سوی شهرداری رامسر انجام گیرد.

این مسئول افزود: از تلاش تمامی نیروهای ستاد بحران که از ساعات اولیه صبح در شهر حضور مستمر داشته و سبب رفع آبگرفتگی و مشکلات مردم شدند تقدیر و تشکر می‌کنم و در قسمت روستایی مدیریت بحران به همت شوراها و دهیاران به نحو احسن انجام پذیرفت.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار