فرماندار شهرستان آذرشهر گفت: کرم خراط باعث نابودی باغات گردوی این شهرستان شده است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۰۳ - ۱۹:۰۸ کد خبر : 1920

«یدالله اللهیاری» در دیدار با «شهاب‌الدین بیمقدار»، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو، در خصوص مبارزه با آفت کرم خراط و بررسی زیر ساخت‌های صنعت گردشگری شهرستان، اظهار کرد: کرم خراط باعث نابودی باغات گردوی شهرستان شده و مردم در ارتزاق با مشکل مواجه شده‌اند.

وی با بیان این‌که در شهرستان آذرشهر مبارزه با آفت کرم خراط بصورت پایلوت در باغات گردوی شهرستان به وسعت ۲۰ هکتار انجام می‌شود، گفت: علیرغم پیش‌بینی اعتبار شهرستانی برای ادامه مبارزه با این آفت متأسفانه مبلغ مورد تصویب، اختصاص نیافته است.

وی تأمین اعتبار لازم برای مبارزه را کرم خراط را ضروری دانست.

«شهاب‌الدین بیمقدار»، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو نیز با بیان این‌که برای تأمین و اختصاص اعتباری ویژه برای مبارزه با کرم خراط از طریق نمایندگان موردی اعلام نشده است، گفت: به دلیل آسیب جدی وارده به باغات استان بر اثر فعالیت رو به گسترش آفت کرم خراط باید اعتبار ملی لحاظ شود.

وی پیگیری و درخواست اعتبار از سوی سازمان جهادکشاورزی برای مبارزه با کرم خراط از طریق نمایندگان مجلس را مورد تاکید قرار داد و افزود: پرداخت تسهیلات برای طرح‌های ایجاد رستوران باغی روستایی نیز از تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی گذشت.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار