استانداران می توانند با استفاده از ظرفیت های استانی نسبت به حذف ۳ دهک بالای درآمدی اقدام کنند و منابع حاصله را طوری هزینه کنند که به رضایت مردم بیانجامد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۰/۲۳ - ۱۶:۰۲ کد خبر : 18587
به گزارش راه مردم؛ معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور در پاسخ به گزارش روزنامه بهار با عنوان یارانه ای که پیچیده شد اعلام کرد:
هرچند در قانون هدفمندسازی یارانه های اختیاری برای واگذاری برخی امور برای دولت دیده نشده است لکن هیچ منع قانونی نیز وجود ندارد که برخی قوانین در مدت اعتبار قانون موقت تعلیق ( نه نسخ و یا ملغی) شود . با توجه به اینکه قوانین بودجه سنواتی نمونه مشهور قانون موقت است که برای یکسال وضع می شود لذا می توان بخشی از قوانین جاری را در طی مدت یکساله تلعیق نمود .
در صورت تدوین دستورالعمل مشخص برای اجرای تبصره ۱۴ ، و دسترسی به اطلاعات ، استانداران می توانند با استفاده از ظرفیت های استانی از جمله سرمایه اجتماعی استان نسبت به حذف سه دهک بالای درآمدی اقدام و منابع حاصله را به نوعی هزینه نمایند که مردم شاهد نتایج  آن بوده و به رضایت آنان بیانجامد .
ضرورت دارد در صورت تصمیم مجلس به همراهی با دولت در این حکم تبصره ، حکم مذکور تداوم داشته باشد تا با استمرار منابع آن  اجرای طرح های توسعه ای در استان ها و شهرستان ها امکان پذیر باشد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار