مسئول برگزاری همایش جهانی شیرخوارگان حسینی در استان مرکزی گفت: همایش شیرخوارگان حسینی اقدامی در جهت رونمایی از سند مظلومیت کربلاست.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۶/۳۱ - ۱۱:۱۲ کد خبر : 1794

سیدعلی چاوشی در آئین معنوی همایش جهانی شیرخوارگان حسینی که با حضور پرشور مادران و اطفال شیرخوار آنان در مصلای امام علی (ع) ساوه برگزار شد، افزود: این همایش فریادی رسا و تاثیر گذار با شکلی خاص و متفاوت در سراسر جهان برای تبیین قیام حسینی و رونمایی از ظلمی است که توسط مستکبران این عالم بر مظلومان می‌شود.

وی افزود: این همایش که به همت مجمع جهانی بزرگداشت حضرت علی اصغر (ع) برگزار می شود از سال ۱۳۸۲ با برپایی تنها یک جلسه در تهران آغاز و با گذشت ۱۵ سال از برگزاری آن هم اکنون به یک حرکت فراگیر و جهانی مبدل شده است و همزمان در ۴۵۰۰ نقطه از کشورمان و ۴۵ کشور جهان در جمعه اول محرم برگزار می‌شود.

چاوشی با اشاره به برگزاری این همایش در ۲۳۰ نقطه استان مرکزی افزود: کار ستاد برگزاری این همایش از ماهها قبل با برگزاری جلسات هماهنگی و نیز برگزاری اجلاس مسئولین همایش در مشهد مقدس همزمان با دهه کرامت هماهنگی های لازم را برای برپایی این حرکت عظیم جهانی آغاز شد و در استان مرکزی نیز با آماده سازی بیش از ۳۰ هزار دست لباس مخصوص ویژه مراسم زمینه برگزاری پرشور این مراسم را فراهم کردند.

وی با تاکید بر اینکه این حرکت یک انتقال پیام برای جهان است، افزود: پیام این همایش به دشمنان و مستکبرانی که حضور میلیونی مادران و فرزندان شیرخوار آنها خاری در چشم مستبدان شده این است که با پرچم سید الشهداء و حضرت علی اصغر (ع) و تربیت فرزندانی برای یاری امام زمان (عج) بساط ظلم و جور را از جهان جمع خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، همایش جهانی شیرخوارگان حسینی همزمان با سراسر جهان از ساعت ۸٫۳۰ صبح امروز مصادف با نخستین جمعه از ماه محرم با حضور مادران و اطفال شیرخواره آنان در مصلی امام علی (ع) برگزار شد.

 

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار