رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از اجرای سه طرح از سوی این سازمان به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و ایام سوگواری ماه محرم خبر داد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۶/۳۱ - ۱۱:۰۷ کد خبر : 1788

رضا اندام در مورد برنامه‌های سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر به مناسب آغاز سال تحصیلی جدید اظهار کرد: با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید برنامه ارمغان آوران مهر توسط سازمان داوطلبان اجرا می‌شود و در این طرح پزشکان و پیراپزشکان و اعضا و داوطلبان آموزش‌دیده، با حضور در مدارس محروم و نقاط آسیب‌پذیر کشور به دانش‌آموزان خدمت‌رسانی می‌کنند.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح، ایجاد انگیزه و نشاط در میان دانش‌آموزان است و در همین راستا بسته‌هایی شامل لوازم‌التحریر، لوازم کمک درسی، پوشاک و … برای دانش‌آموزان مناطق محروم تهیه شده است.

اندام همچنین در مورد برنامه‌های این سازمان برای ماه محرم اظهار کرد: در دهه اول محرم، طرح داوطلبان عاشورایی با هدف گرامیداشت رشادت‌ها و فداکاری‌های شهدای کربلا، با الگوگیری از دلیرمردان و شیرزنانی که در واقعه عاشورا داوطلبانه در نبرد حق علیه باطل لباس رزم بر تن کردند و با حضور با صلابت خود در این واقعه ایمانی،‌ اعتقادی درس آزاد مردی و جانبازی آموختند، انجام می‌شود. این خدمت رسانی باعث تجربه‌اندوزی و آماده‌سازی نیروهای دلسوز سازمان داوطلبان در سراسر کشور می‌شود.

وی اضافه کرد: در این طرح چادرهای سلامتی و غربالگری برپا می‌شود و داوطلبان به سالمندان و سایر افراد خدماتی همچون تست فشار خون و دیابت را ارائه می‌کنند. همچنین نذورات نیز توسط داوطلبان در میان مردم توزیع می شود.

اندام همچنین به طرح دیگری که به مناسبت ایام سوگواری برگزار می شود اشاره کرد و گفت: طرح خادمین حرم مهرورزی طرح دیگری است که در ماه محرم اجرا می‌شود و تمرکز آن بر ارائه خدمات به زائران عتبات عالیات است. داوطلبان هلال احمر در سه منطقه شلمچه، ایلام و کرمانشاه حضور پیدا می‌کنند و با توجه به اینکه زائران کشورمان از این مناطق به عتبات عالیات مشرف می‌شوند، داوطلبان به آنها خدمات سلامت‌محور و رفاهی ارائه می‌کنند.

وی اضافه کرد: پزشکان و داوطلبان در چادرهای سلامت مستقر می‌شوند و زائران را به صورت رایگان ویزیت می‌کنند و همچنین نذورات مردمی در میان آنها توزیع می‌شود.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار