درحالی‌که با توسعه روزافزون پایتخت، مساله دکلهای فشارقوی برق باعث نارضایتی تعداد قابل توجهی از شهروندان شده است، مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران این شرکت را نیز در این زمینه مدعی می‌داند!

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۶/۲۵ - ۱۱:۱۵ کد خبر : 1718

توسعه رو به رشد پایتخت در سال‌های اخیر باعث شده بافت شهری در مناطقی قرار بگیرد که حضور دکل‌های فشارقوی برق نگرانی‌هایی را برای سلامت ساکنین این مناطق ایجاد کند و برخی شهروندان این توقع را دارند که برق‌منطقه‌ای تهران این دکل‌ها را جمع‌آوری کرده و از خطوط زیرزمینی برای انتقال برق استفاده کند، اما مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران با گلایه از ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حریم دکل‌های برق فشار قوی، می‌گوید: تاکنون تجاوزی به حریم مردم نکرده‌ایم و ساخت و سازه در این مناطق به مرور زمان اتفاق افتاده است.

غلامرضا خوش‌خلق همچنین ‌ با تاکید بر اینکه “در زمینه دکل‌های برق فشار قوی مدعی هستیم”،   می‌گوید: گلایه ما نسبت به کسانی است که مجوز ساخت و ساز در حریم دکل‌ها را صادر و یا با ساخت و ساز غیرمجاز ما را نیز دچار مشکل کرده‌اند.

با این حال برای مردمی که در حریم دکل‌های فشارقوی برق زندگی می‌کنند و هر روز در معرض بیماری‌های متفاوتی هستند که می‌تواند زندگی‌شان را برای همیشه دچار تغییرات اساسی کند، تفاوتی ندارد که مسئول اصلی باقی ماندن این دکل‌ها کدام نهاد است و از مسئولان انتظار دارند این مشکل زودتر برطرف شود. خوش خلق در این باره هم  از طرح موضوع جابجایی دکل‌های برق فشار قوی در شورای اسلامی شهر تهران استقبال کرد و افزود:‌ براساس توافقات صورت گرفته با شهرداری مقرر شده بود تا با کمک این مجموعه بخشی از دکل‌ها به شکل خطوط زمینی درآید، ولی متاسفانه شاهد پیشرفت چندانی در این زمینه هم نبوده‌ایم. مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران خاطرنشان کرد: نه تنها تاکنون تجاوزی به حریم مردم نکرده‌ایم بلکه اجازه ساخت و ساز در این مناطق را نیز نمی‌دهیم. زمانی که این دکل‌ها جاگذاری می‌شوند ملکی در حریم آن‌ها وجود ندارد ولی متاسفانه به مرور زمان ساخت و سازهای در این مناطق صورت می‌گیرد که باعث تجاوز به حریم شبکه می‌شود.

خوش‌خلق یادآور شد: سابق بر این فردی مدعی تجاوز دکل‌ها به حریم ملک مسکونی خود شده بود. پس از حضور در محل مشخص شد این فرد نه تنها با ساخت و ساز غیرقانونی به حریم دکل‌های برق فشار قوی تجاوز کرده بلکه حتی یکی از پایه‌های این دکل نیز درون حیاط ملک این فرد قرار گرفته است؛ متاسفانه بسیاری از متجاوزان به حریم دکل‌ها امروزه در جایگاه مدعی قرار گرفته‌اند.

وی با تاکید بر اینکه جابجایی خطوط بسیار هزینه‌بر است و به سادگی رخ نخواهد داد، ادامه داد: شورای شهر اگر اراده‌ای برای حل این موضوع داشته باشد، وزارت نیرو نیز آماده است تا با شورا در جهت حل این مسائل همکاری فنی و کارشناسی داشته باشد؛ چرا که رفع این مشکل تنها در توان این مجموعه نیست و مدیریت شهری نیز باید با تامین مالی طرح به کمک این مجموعه بیاید.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار