دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در مورد کمک‌های جمعیت به آوارگان روهینجایی گفت: امروز ۴۰ تن از اقلام دارویی، زیستی و بهداشتی برای کمک به آورگان روهینجایی بارگیری و آماده اعزام شد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۶/۲۳ - ۰۱:۴۵ کد خبر : 1676

صبح امروز (چهارشنبه) کمک‌های جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران برای کمک به مردم روهینجا میانمار از انبار جمعیت هلال‌احمر بارگیری شد.

در حاشیه بارگیری اقلام، مصطفی محمدیون دبیرکل جمعیت هلال‌احمر گفت: اقلام مختلفی به میزان ۱۴۰ تن با همکاری نیروهای مسلح و نیروی هوایی ارتش آماده ارسال است و امروز ۴۰ تن از این اقلام بارگیری شده تا به بنگلادش ارسال شود.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر اضافه کرد: بنده به عنوان دبیرکل جمعیت هلال‌احمر به همراه معاون وزیر خارجه و تعداد دیگر از اعضا به عنوان ارزیاب اولیه در منطقه حضور پیدا خواهیم کرد و پس از ارزیابی برای ارسال سایر محموله‌ها اقدام خواهیم کرد.

محمدیون در مورد ظرفیت کمک‌رسانی هلال‌احمر تصریح کرد:‌ ما امکان ایجاد واحدهای اسکان اضطراری و همین‌طور بیمارستان اضطراری را داریم؛ البته برای مشخص شدن میزان نیاز ابتدا باید ارزیابی اولیه صورت گیرد و پس از آن برای سایر کمک‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد که ما در صورت نیاز امکان کمک‌رسانی برای ۳ تا ۶ ماه آینده را داریم.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در مورد زمان انتقال اقلام گفت: امروز بارگیری صورت می‌گیرد و به محض اینکه شرایط فنی میان ایران و بنگلادش مهیا شود، آماده حرکت هستیم و حتی آمادگی همزمان بارگیری و پرواز را داریم.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار