رئیس کل بیمه مرکزی از برنامه این نهاد سیاستگذار مبنی بر کاهش ریسک بیمه خبر داد و گفت: اوراق ریسک را به زودی منتشر می‌کنیم.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۹/۱۳ - ۱۵:۲۷ کد خبر : 15663

غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی در مراسم روز ملی بیمه گفت: حق بیمه در سال ۹۶، ۳۴هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به سال ۹۵، ۲۰درصد رشد داشته است.

وی گفت: خسارات پرداختی در سال ۹۶ حدود ۲۱هزارمیلیارد تومان بوده که نسبت به سال ۹۵، ۱۶/۵ درصد افزایش یافته است. تعداد بیمه‌های صادره نسبت به سال ۹۵ درصد ۱۲درصد رشد داشته و سهم بخش غیردولتی به ۶۸درصد رسیده است.
رییس کل بیمه مرکزی افزود: سهم بیمه سرانه برای هر بیمه‌گذار  ۴۲۰هزار تومان است و شاخص ضریب نفوذ بیمه در سال ۹۶، ۲/۳ است که درصد خوبی نیست. ضریب خسارت در سال ۹۶، ۸۳/۵ درصد بوده است که درسال ۹۵ ۸۳/۴درصد بوده است.
سلیمانی اظهار داشت: همچنین نسبت خسارت در سال ۹۶، ۶۵/۴ درصد بوده که این شاخص در سال ۹۵، ۶۴/ ۹ درصد بوده است. به دنبال کاهش ریسک بیمه با ورود صنعت بیمه به بورس و انتشار اوراق ریسک هستیم که به خصوص در شرایط تحریم مثمر ثمر خواهد بود.
وی با بیان اینکه گسترش بیمه زندگی در کشور از اهمیت خاصی برخوردار است و در شرایطی که با تورم مواجه هستیم،مشوق های دیگری در کنار این بیمه می تواند به افزایش جذابیت آن کمک کند. تلاش بر این است که روستاییان و افراد تحت پوشش کمیته امداد،تحت پوشش بیمه های تکمیلی نیز قرار بگیرند.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار