مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در قاره آسیا درحالی به اتمام رسید که چهار قدرت برتر قاره کهن جواز حضور در بزرگترین رویداد فوتبال جهان را کسب کردند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۶/۱۵ - ۱۳:۲۶ کد خبر : 1550

مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در قاره آسیا سه شنبه شب به پایان رسید که در این روز پایانی کره جنوبی از گروه اول و عربستان سعودی از گروه دوم در کنار ایران  و ژاپن به صورت مستقیم راهی جام جهانی شدند. ایران و ژاپن پیش از این صعودشان را قطعی کرده بودند.

تیم ملی فوتبال ایران که چند هفته قبل با پیروزی برابر ازبکستان صعودش به جام جهانی را قطعی کرده بود، در دیداری تشریفاتی که تنها به فکر حفظ رکورد گل نخوردنش بود نتوانست جشن صعود بیادماندنی بگیرد و با دریافت دو گل رکوردش را از دست داد.

ضمن اینکه تساوی تیم ملی ایران برابر سوریه در ورزشگاه آزادی که با گل دقیقه ۹۲ سوری ها همراه بود، ازبکستان را از رسیدن به پلی آف هم محروم کرد تا این تیم آسیای میانه در رسیدن به جام جهانی ناکام بماند. در مقابل سوریه به لطف تساوی با ایران به مرحله پلی آف صعود کرد و حریف استرالیا شد.

تیم ملی فوتبال استرالیا که چند سالی است در مسابقات آسیا شرکت می کند و باید یکی از قدرت های برتر باشد هنوز نتوانسته جایگاه واقعی اش را در فوتبال قاره کهن تثبیت کند و در گروهی که به مراتب سخت تر از گروه ایران بود سوم شد تا به پلی آف صعود کند.

نتایج روز پایانی مرحله نهایی انتخابی جام جهانی و همچنین جدول دو گروه به شرح زیر است:

گروه A
* قطر یک – چین ۲
* ازبکستان صفر – کره جنوبی صفر
* ایران ۲ – سوریه ۲

گروه B
* استرالیا ۲ – – تایلند یک
* عراق یک – امارات صفر
* عربستان یک – ژاپن صفر

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار