مدیرعامل بیمه تعاون که به عنوان عضو هیات رئیسه کمیسیون بانک و بیمه اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق انتخاب شده می گوید بخش بانکی و بیمه ای نیازمند اقداماتی است تا تجارت بین ایران و عراق تسهیل شود.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۱۱:۱۴ کد خبر : 15174

یونس مظلومی به صادرات ۶.۶ میلیارد دلاری ایران به عراق طی هفت ماهه نخست سال اشاره کرد و گفت: این تجارت از پوشش های لازم بیمه ای برخوردار نبوده است و اعضای اتاق بازرگانی با توجه به این ضعف، کمیسیون بانک و بیمه ای را در اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق تشکیل دادند.

مظلومی با بیان اینکه در بخش بیمه ای، بسیاری از نواقص وجود دارد که باید برطرف شوند، افزود: در حال حاضر تبادل مسافر بین ایران و عراق بسیار بالاست و لازم است مسافران هر دو طرف در کشور مقصد از پوشش های بیمه ای لازم برخوردار باشند تا هزینه های پزشکی و درمانی آنها پوشش داده شود.

مدیرعامل بیمه تعاون به پروژه های شرکتی های فنی و مهندسی ایرانی در عراق اشاره کرد و اظهار داشت: عراق از نظر بیمه ای ضعیف است و بحث های بیمه ای در آن متداول نیست ولی لازم است تا پروژه های شرکت های فنی و مهندسی ایرانی در این کشور تحت پوشش های بیمه ای قرار داشته باشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بانک و بیمه اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق ادامه داد: یکی دیگر از موارد مهم بیمه ای مربوط حمل و نقل کالاهای صادراتی به عراق است و باید محصولات در زمان حمل و نقل جاده ای، ریلی یا هوایی از پوشش های بیمه ای لازم برخوردار باشند.

مدیرعامل بیمه تعاون در پاسخ به این سوال که با توجه به تحریم ها، حق بیمه و پرداخت خسارت ها به ارزهای بین المللی خواهد بود یا به ریال و دینار گفت: طرف عراقی بیشتر تمایل دارد تا پرداخت ها به دینار صورت بگیرد و بعضی از فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی نیز حتی از امکان استفاده از کارت های شتابی و پرداخت به ریال خبر می دهند.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار