شهردار سابق تهران با ارائه گزارشی از عملکرد خود درد و دل‌های خود را در مورد سیر اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان بیان کرد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۲۹ - ۱۴:۴۴ کد خبر : 15119

به گزارش راه مردم، محمدعلی افشانی شهردار پیشین تهران با حضور در جلسه امروز شورای شهر تهران با بیان اینکه همواره سه اصل قانون، رعایت حقوق شهروندی و تعامل منهای تحمیل را سرلوحه کار خود قرار دادم، اظهار کرد: خدا را شاکرم به آنچه که امروز برایم رقم زده و از وزیر کشور نیز که به واسطه چند ساعت بعد از انتخابم به عنوان شهردار تهران در آن زمان حکمم را صادر کرد تشکر می‌کنم و پس از اولین روز انتخابم به عنوان شهردار به جلسه با مقام معظم رهبری دعوت شدم.

وی با بیان اینکه اولین قدمم در شهر ایجاد آرامش در شهرداری بود، گفت: از همان روز اول فارغ از نمایش و تبلیغات پیگیر مطالبات شهرداری از سازمان‌ها و شرکت‌ها بودم و در همین راستا با فرمانده سپاه و رئیس ستاد کل جلسه داشتم و اگر این اتفاقات یک ماهه رخ نمی‌داد احتمالا صورتجلسه نهایی امضاء می‌شد.

افشانی با بیان اینکه در این شش ماه دیون ۴۵۰۰ نفر از پیمانکارانی که زیر ۱۰۰ میلیون تومان بدهی داشتند تسویه شد، ادامه داد: اقدامات زیادی در حوزه عمرانی، خدمات شهری و … انجام شد.

وی با اشاره به اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: با کمال تأسف باید اعلام کنم برخی‌ها با فریبکاری سعی کردند که صحنه گردان موضوع پیگیری شورا و شهرداری در این زمینه باشند و توانستند موضوع را وارونه جلوه دهند، به گونه‌ای که در جامعه جا انداختند که ما به جای اجرای صحیح قانون به دنبال سوراخ کردن قانون هستیم.

افشانی

شهردار سابق تهران با بیان اینکه بارها اعلام کرده‌ام که قانون منع بکارگیری بازنشستگان مشمول شهرداری می‌شود اما مشمول شخص شهردار نمی‌شود، گفت: شهردار فاقد پست سازمانی و انتخابی است و در همین راستا ظرف سه ساعت ۱۴۰ نفر امضای نمایندگان مجلس را جمع کردم اما آنقدر فشار بر روی نمایندگان از طرف اصحاب ثروت و قدرت زیاد بود که تاب نیاوردند.

وی با بیان اینکه من به ایستادگی خود افتخار می‌کنم اما موضوع را وارونه جلوه دادند تصریح کرد: متاسفانه در این رابطه یک نفر حقوقدان ندیدم که به دفاع از این موضوع بپردازد و وقتی شریف‌ترین حقوق دانان به مجلس رفتند تا بگویند این قانون نباید به شهرداران تعمیم داده شود با آنها در کمیسیون اجتماعی مجلس برخورد بدی شد.

افشانی با بیان اینکه از روزی که در شهرداری آمدم توپخانه‌ای شکل گرفت که هر روز یک دروغ منتشر می‌کرد، گفت: یک روز گفتند افشانی با سپاه بسته تا به دیدار بیت برود اما باید بگویم که بهترین ارتباط با بیت در دوره من بود و یک روز هم گفتند که افشانی با لاریجانی تا ۱۴۰۰ بسته؛ اما این قانون نشان داد که چه کسانی با لاریجانی بسته‌اند.

وی با بیان اینکه مسئله‌ای در مورد انتصابات قومیتی از همان روز اول شروع شد و تا الان هم ادامه دارد، افزود: در این مدت من ۲۷ مدیر را منصوب کردم که تنها شش نفر مربوط به یک قوم خاص بود که حالا لیست آن را نیز منتشر می‌کنم.

شهردار سابق تهران با بیان اینکه در مورد آخرین انتصابم صحبت‌هایی شده است، گفت: قرار بود که من تا ۱۵ آذر بمانم و به شجاع پوریان گفتم که انتصاب رئیس سازمان ورزش را صورتجلسه کند اما با اینکه قرار بود شنبه آن را تحویل بدهد اما نداد.

وی با بیان رزومه‌ای از سرپرست جدید سازمان ورزش اظهار کرد:‌ بیش از حد متعارف روی قومیت‌ها اخبار منتشر کردند و این در حالیست که باید بگذاریم مردم با اتحاد و یکپارچگی در صلح و آرامش بمانند.

افشانی در پایان با قرائت شعری سخنان خود را پایان داد و گفت:‌ هر که ما را یاد کرد ایزد مر او را یاد کند، هر که ما را خار کرد از عمر برخوردار باد، هر که اندر راه ما خاری فکند از دشمنی، هر گلی از باغ وصلش بشکفد بی خار باد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار