وزیر راه و شهرسازی پیش از افتتاح رسمی راه‌آهن ارومیه که امروز با حضور رییس جمهور انجام خواهد شد به همراه مدیرعامل راه‌آهن و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه از این پروژه بازدید کرد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۶:۳۳ کد خبر : 15052

محمد اسلامی وزیر راه و شهر سازی، سعید محمد زاده مدیرعامل راه آهن و خیرالله خادمی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌و‌نقل کشور و هیات همراه، پیش از افتتاح راه آهن مراغه –‌ارومیه از آن بازدید کردند.

در این بازدید که با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی انجام شد، سعید محمد زاده مدیرعامل راه‌اهن و معاون وزیر راه و شهرسازی از روند اجرای پروژه و بهره‌برداری، توضیحاتی به وزیر راه و شهرسازی ارائه کردند.

طبق اعلام روابط عمومی شرکت راه‌‌آهن سعید محمد زاده در توضیحات خود به شرایط ویژه ریلی استان آذربایجان غربی، اشاره و گزارش مفصلی در خصوص راه اندازی این مسیر به وزیر ارائه داد.

بر پایه این اطلاع، عصر امروز( دوشنبه ۲۸ آبان) اتصال ارومیه به راه‌آهن سراسری کشور با حضور حسن روحانی رییس جمهور انجام خواهد شد.

گفتنی است ارومیه به دلیل شرایط خاص جغرافیایی و هم‌مرز بودن با سه کشور ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان به‌عنوان شاهراه ارتباطی ایران به اروپا محسوب می شود.

خط ‌آهن مراغه- ارومیه به طول ۱۸۳ کیلومتر از مراغه در راه‌آهن تهران- تبریز منشعب و پس از گذشتن از شهرهای ملکان، میاندوآب، مهاباد و نقده به ارومیه متصل می‌شود و بخش مراغه تا مهاباد به طول ۸۵ کیلومتر در سال ۹۲ به بهره‌برداری رسید و بخش مهاباد- ارومیه هم که امروز با حضور رئیس‌جمهور افتتاح می‌شود ۹۸ کیلومتر طول دارد.

برپایه این گزارش، با راه‌اندازی این محور ریلی، سالانه حدود ۵۰ میلیارد ریال صرفه‌جویی در مصرف سوخت‌ رخ خواهد داد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار