آزادسازی واردات خودرو با ارز آزاد به افت قدرت خرید مشتریان، کاهش رقابت در بازار و کوچک‎تر شدن دایره خریداران این خودروها می‎انجامد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۲۰:۰۰ کد خبر : 14997

به گزارش «راه مردم»، درحالی‎که شرکت‌های نمایندگی به جبران بخشی‌از زیان‌های خود با ترخیص خودروهای مانده در گمرک امیدوار بودند، فشارهایی برای اجرایی‎شدن طرح دریافت ۶۰درصد از سود حاصل از واردات خودرو در سال‌های ۹۵ و ۹۶ به‌عنوان مالیات ویژه واردکنندگان آغاز و جلساتی نیز در این خصوص میان اعضای کمیسیون صنایع مجلس و انجمن واردکنندگان خودرو برگزار شده است.


این طرح جنجالی در بهمن‌ماه سال گذشته به‌عنوان بند الحاقی تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۷ به تصویب مجلس رسیده است. حال واردکنندگان بیش‌از آن‎که بخواهند منتظر آزادسازی واردات باشند، باید به حل‎وفصل موضوع مالیات ۶۰درصدی فکر کنند! شرکت‌های فعال در صنعت واردات خودرو در یک‌سال‌ونیم گذشته کمتر از سه‌ماه فعالیتشان تحت‌تاثیر قانون ممنوعیت واردات خودرو نبوده است.
این شرکت‌های کوچک فی‎نفسه به‎عنوان رقیب شرکت‌های بزرگ خودروسازی داخلی قلمداد می‌شوند، درحالی‌که واردکنندگان همیشه با صدها مشکل و محدودیت ارزی و مسائل گمرکی و ده‌ها قانون محدودکننده مواجه بوده‎اند. اما در شرایطی که شرکت‌های بزرگ خودروسازی کشور در تولید و پرداخت تعهداتشان با چالش‌های زیادی روبه‌رو هستند، واقعا چه توقعی می‌توان از شرکت‌های کوچک واردکننده داشت.؟ نزدیک به ۵ ماه از ممنوعیت جدید واردات خودرو می‌گذرد و همچنان دولت تصمیمی برای این مساله اتخاذ نکرده است.مهدی دادفر، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو در این‌خصوص معتقد است: «طی چندماه آینده بقیه شرکت‌های واردکننده نیز تعطیل خواهند شد.»
برخی کارشناسان این بخش نابسامانی بازار را ناشی‌از تصمیمات غیرکارشناسی در موضوع واردات خودرو دانسته و رفع ممنوعیت را موجب بازگشت ثبات و رقابت به بازار خودرو ایران می‌دانند اما در همین حال بعضی کارشناسان نیز به‎رغم وجود نوسانات ارزی و مسائل ناشی‌از تحریم‌ها معتقدند تنها رفع ممنوعیت واردات خودرو مشکل بازار خودرو و واردکنندگان را حل نخواهد کرد.
درهمین‌زمینه، کورش مرشدسلوک، رئیس انجمن واردکنندگان خودرو می‌گوید: «رفع ممنوعیت واردات‌خودرو، تنها راه‌حل مشکلات بازار و شرکت‌های واردکننده نیست، بلکه مساله مهم‌تر از مشکلات ارزی و مسائل ناشی‌از تحریم‌هاست که مشکلات جدی را برای اقتصاد کشور و وارد کنندگان خودرو ایجاد کرده است.»

مهدی دادفردبیر انجمن واردکنندگان خودرو
اخذ مالیات ۶۰درصدی به‌مثابه تیر خلاص است
قانون دریافت ۶۰درصد از سود شرکت‌های واردکننده خودرو از چه سالی مطرح شده و قابل اجراست؟
صبح روز ۱۶بهمن‌ماه سال ۹۶،‌ نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب بند الحاقی به تبصره ۶ لایحه بودجه ۹۷، دولت را موظف کردند ۶۰درصد از درآمد (سود) حاصل از واردات خودرو در سال‌های ۹۵ و ۹۶ به‌عنوان مالیات ویژه از واردکنندگان خودرو اخذ و پس از واریز به خزانه صددرصد از آن را صرف حمایت و اشتغال کند. البته در همان زمان نیز اعضای انجمن واردکنندگان خودرو اجرای این مصوبه را برای سال ۹۵ و ۹۶ امکان‎پذیر ندانستند، چراکه از قبل در ردیف بودجه لحاظ نشده بود و الزامی کردن آن برای سال ۹۷ جای بحث و بررسی داشت. حال اما مجددا مصوبه اخذ ۶۰درصد مالیات از درآمد واردکنندگان طی سال‌های ۹۵ و ۹۶ مطرح و جلساتی نیز در این‌باره میان برخی نمایندگان مجلس و اعضای انجمن واردکنندگان خودرو برگزار شده است.
با توجه به این‎که اخذ این مالیات مصوب مجلس و بندی از قانون بودجه است، آیا راهی برای لغو یا مسکوت ماندن آن وجود دارد؟
به‎تازگی جلسه‌ای با همین موضوع برگزار شد. بسیاری از افراد حاضر در این جلسه معتقد بودند اخذ ۶۰درصد اشتباه محض خواهد بود. واقعیت این است که این مالیات در قانون بودجه آمده، انفعال در مقابل اقدامات ناصحیح همین نتیجه را دارد. اما به‎راستی از کدام‎یک از فعالیت‌های اقتصادی اکنون ۶۰ درصد مالیات اخذ می‌شود؟ آیا اصلا ادامه فعالیت در این شرایط منطقی است؟ در این زمینه مسئولان متوجه این موضوع بوده‌اند که این امر یک قانون هیجانی غیرکارشناسانه است. چراکه حتی رئیس‎جمهور و معاون‎اول ایشان نیز راضی به اجرای این مصوبه نیستند و این امر در لایحه بودجه نبوده و در زمان بررسی بودجه توسط تعدادی از نمایندگان اضافه شده است.
واکنش سازمان برنامه و بودجه در این خصوص چه بوده است؟
سازمان برنامه و بودجه نیز راضی به اجرای این مصوبه نیست، چراکه اخذ ۶۰درصد مالیات از واردکنندگان‌را ضد فعالیت‌های اقتصادی می‎داند اما چه می‌توان کرد؟ وقتی این موضوع، قانون است، ما موظف به رعایت آن هستیم و مراجع موظف به اجرای آن هستند. هرچند که خواست دولت نبوده است.
وضعیت واردکنندگان خودرو درصورت اجرایی شدن این مصوبه به چه صورت در خواهد آمد؟
اگر این مصوبه اجرایی شود، به مثابه تیرخلاص خواهد بود. یعنی واردکنندگان باید طی سال‌های اخیر هر چه درآمد کسب کرده‎اند، به‌عنوان مالیات پس دهند و با بازار خودرو خداحافظی کنند.

کورش مرشدسلوک رئیس انجمن واردکنندگان خودرو
بازار خودروهای وارداتی کوچک‎تر خواهد شد
شرایط اقتصادی شرکت‌های واردکننده خودرو را چگونه بررسی می‌کنید؟ میزان فعالیت‌ شرکت‌های نمایندگی رسمی تا پایان سال جاری به چه‌صورت در خواهد آمد؟
امروز بدنه اقتصاد کشور به‎شدت لطمه خورده است، به‌فرض این‎که دولت ممنوعیت واردات خودرو را بردارد، آیا همه مسائل و مشکلات واردکنندگان حل خواهد شد؟ متاسفانه امروز چالش‌های دیگری نیز وجود دارد که همراه با رفع ممنوعیت واردات خودرو باید برطرف شود. هم‎اکنون۸۰ تا ۹۰درصد شرکت‌های واردکننده و فعال در حوزه بازرگانی از اتفاقات اخیری که در اقتصاد کشور رخ داده، آسیب دیدند. به‎رغم رشد چشمگیر نرخ ارز و مشکلات ناشی‌از تحریم که بسیاری از بخش‎ها به‎خصوص صنعت کشور را تحت‌تاثیر قرار داده، دیگر بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی تعریف نشده و متاسفانه تعطیلی شرکت‌ها نیز اجتناب‌ناپذیر است.
آیا آزادسازی واردات خودرو، ورق بازار را بر نخواهد گرداند؟
درشرایط کنونی رفع ممنوعیت واردات خودرو تنها می‌تواند مسکنی برای بازار خودرو و وضعیت فعلی کسب‎وکار در کشور بوده و تاثیر مقطعی داشته باشد. اما بعید است بتواند تغییر و تاثیرات شگرفی را در حوزه واردات و بازار خودرو رقم بزند.
با توجه به مشکلات پیش‌رو، وضعیت شرکت‌های نمایندگی ارائه خدمات پس‌از فروش به خودروهای خارجی به چه صورت خواهد بود؟
تا زمانی که نتوانیم در حوزه قیمت‎گذاری‌ها سیاست‌های خوبی را اعمال کرده و در بحث خدمات پس‌از فروش‌، سرویس‎های مطمئن و مناسبی را به مشتریان ارائه کنیم، مشکلات در حوزه واردات ادامه خواهد داشت. چراکه امروز بخشی از مشکل، خدمات مربوط به تامین قطعات یدکی است که عمدتا ناشی‌از تحریم‌ها و تامین نرخ ارز برای مواد اولیه شرکت‌ها بوده و منجر به افت تولید یا تعدیل و تعطیلی کارگاه‎ها و کارخانه‌های قطعه‎سازی شده است.
درصورت رفع ممنوعیت واردات با پیش‎شرط استفاده از ارز آزاد، واکنش بازار مصرف و شرکت‌های نمایندگی رسمی را چگونه بررسی می‌کنید؟
درخصوص احتمال واردات خودرو با ارز آزاد باید گفت به‎طور قطع با واردات خودرو با ارز آزاد، سهم بازار و فروش شرکت‌های واردکننده محدودتر خواهد شد و با کاهش قدرت خرید مشتریان و کاهش رقابت در بازار، دایره مشتریان نیز کوچک‎تر خواهد شد.
اعتراضات برخی مشتریان درخصوص خلف‌وعده شرکت‌های نمایندگی و واردکننده خودرو را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
اعتراض‌های به حق خریداران درخصوص انجام تعهدات شرکت‌های واردکننده قابل‌پیگیری است. اما در شرایطی که شرکت‎های بزرگ خودروسازی داخل کشور در تولید و پرداخت تعهداتشان با چالش زیادی روبه‌رو هستند، چه توقعی می‌توان از شرکت‌های کوچک واردکننده داشت که با صدها محدودیت ارزی و مسائل گمرکی و ده‌ها قانون محدودکننده واردات دیگری مواجه هستند؟ متاسفانه تولید و صنعت در کشور شرایط مساعدی ندارد. با این حال امید است تلاشی که می‎شود، منتهی به رفع مشکلات و بازگشت ثبات به اقتصاد کشور و زندگی مردم شود و بازار خودرو از آشفتگی کنونی نجات یابد. این شرکت‌ها باید سرمایه‌ای را که از مردم گرفته‌اند، بازگردانند یا خودرو وارد کنند و تحویل خریداران دهند که باتوجه به ممنوعیت واردات امکان چنین کاری وجود ندارد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار