معاون برنامه ریزی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سازمان بنادر به عنوان طلایه دار تجارت بین المللی کشور راهکارهای گوناگونی برای مقابله با این تحریم ها در دستور کار قرار داده است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۶:۳۳ کد خبر : 14961

منصور آرامی در همایش یکروزه معاونین توسعه مدیریت و منابع بنادر کشور که به میزبانی بندر شهید رجایی برگزار شد، افزود: در شرایط فعلی اقتصادی کشور که به دنبال اعمال تحریم های ظالمانه و ناجوانمردانه آمریکا علیه کشور جمهوری اسلامی ایجاد شده، سازمان بنادر به عنوان طلایه دار تجارت بین المللی کشور راهکارهای گوناگونی برای مقابله با این تحریم ها در دستور کار قرار داده است.

وی تصریح کرد: با تدابیر اتخاذ شده، اجازه نخواهیم داد تا مأموریت های سازمانی و فعالیت بنادر اصلی کشور دچار خلل شود حتی در تلاش هستیم که بنادر کوچک که با معیشت مردم ساحل نشین ارتباط مستقیمی دارند، نیز فعال نگه داشته شوند.

آرامی با بیان اینکه در مدیریت اجرایی اصل بر این است که با از دست رفتن یک فرصت، باید به دنبال استفاده از فرصت های جدید باشیم، گفت: در شرایط تحریم باید از تمامی ظرفیت های سازمان بنادر برای کمک به رونق اقتصادی کشور بهره گرفت.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی کاهش هزینه های جاری را از جمله راهکارهای عملی برای چابک سازی سازمانی دانست و خاطرنشان کرد: با مدیریت هزینه ها می توان شرایطی را ایجاد کرد که رسالت سازمان دچار مشکل نشود.

آرامی بر فعال نگه داشتن بنادر کوچک در شرایط فعلی تأکید کرد و گفت: باید با اجرای درست و به موقع برنامه های سازمانی و دستیابی به اهداف تعیین شده، شرایط سخت اقتصادی پیش رو را پشت سر بگذاریم.

اله مراد عفیفی پور؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز در این همایش، پایه اقتصاد ایران را وابسته به دریا دانست و اظهار داشت: وابستگی به انرژی و درآمدهای نفتی نیز به فعالیت های دریامحور مرتبط است؛ زیرا بخش اعظم این صنعت هم در بخش تولید و هم در بخش حمل و نقل در پهنه دریا انجام می شود.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد تجارت کشور نیز به حمل و نقل دریایی وابسته است، گفت: بنابراین، توجه به نیروی انسانی در بنادر و بخش های دریایی که محور اقتصادی کشور هستند، توسعه و رشد اقتصادی را به دنبال دارد.

عفیفی پور نیروی انسانی را محور اصلی توسعه هر جامعه و سازمانی توصیف کرد و با بیان اینکه رفع نیازمندی ها و به فعلیت رساندن ظرفیت های بالقوه در کشور ضرورت توسعه منابع انسانی را بیشتر می کند، اظهار داشت: توجه به این سرمایه مهم باید مستمر و مداوم باشد و به جنبه های مادی و معنوی آن توجه همزمان داشت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان به تشریح برنامه های توسعه ای بندر شهید رجایی خاطرنشان کرد: در این بندر، هم اکنون بالغ بر دوهزار میلیارد تومان پروژه در حال اجراست و پنج هزار میلیارد تومان پروژه نیز آماده بهره برداری است که با حضور مدیران ارشد کشور افتتاح رسمی آنها آغاز می شود.

وی تصریح کرد: این پروژه ها با همراهی تمامی ارکان سازمان بنادر کلید خورده و در حال اجراست. هر چند نشانه هایی وجود دارد که برخی از آنها زودتر از برنامه زمانبندی بهره برداری شوند.

0 2

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار