به دنبال نوسان قیمت تخم مرغ جلسه تنظیم بازار تخم مرغ با حضور قائم مقام سازمان، معاون مدیریت توسعه بازرگانی و رئیس اداره تنظیم بازارآن مدیریت، نماینده پشتیبانی اموردام استان ، نماینده سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری ، رییس اتحادیه مرکزی مرغداران میهن و مدیرعامل اتحادیه مرغ تخم گذار استان تشکیل شد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۱۴:۲۳ کد خبر : 14926

قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با تاکید برهماهنگی تمام دستگاه های مرتبط برای تنظیم بازار استان اظهار داشت: عدم هماهنگی بین دستگاهی در این بخش مشکل ساز خواهد شد؛ بنابراین لازم است با برگزاری جلسات قبل از هر اقدامی، فرآیند و سازوکار اجرایی طرح باهمفکری اعضا تعیین شود.

معاون توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان نیز با اشاره به افزایش نیاز مردم در آستانه فصل سرد سال به این کالا گفت: بهترین منبع و نهاد برای شفاف سازی اتحادیه ها هستند که می توانند برای رفع مشکلات موجود، تحلیل قیمت ها، قیمت تمام شده روز، چالش ها و تهدیدات را به وزارت جهاد کشاورزی اعلام کنند.

نماینده شرکت پشتیبانی امور دام از توزیع روزانه تخم مرغ وارداتی خبر داد و افزود: این شرکت به منظور مدیریت بازار تخم مرغ در کشور از شنبه آینده توزیع تخم مرغ وارداتی با قیمت مصوب ۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان را آغاز می کند و این طرح درصورت ضرورت تا پایان سال نیز ادامه خواهد داشت.

وی دلیل این واردات را تنظیم بازارمصرف داخلی وحمایت ازخانوارمصرف کننده وتعدیل قیمت دربازار اعلام کرد و گفت: واردات و توزیع تخم مرغ برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به مصرف کنندگان است تا از این طریق بتوانیم قیمت ها را مدیریت کنیم.

مدیرعامل اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در این جلسه با اعلام آمادگی برای مشارکت در طرح تنظیم بازار تخم مرغ گفت: این اتحادیه براساس تفاهم نامه با شرکت پشتیبانی امور دام تخم مرغ مورد نیاز استان را از تولید داخلی و سایر استان های کشور تامین کندوشرکت پشتیبانی نیزقول حمایت از مرغداران برای تامین نهاده های موردنیاز راداده است.

رییس اتحادیه مرکزی مرغداران میهن نیزتصریح کرد: مرغداری ها از ابتدای امسال تاکنون ماهانه ۵/۴میلیون قطعه جوجه ریزی داشته اند که باتوجه به این موضوع، میزان زیادی تخم مرغ تولید داخل در آذر و دی ماه به بازار تزریق خواهد شد که از عطش بازار کم می کند.

مرادی تصریح کرد: این آمادگی را داریم که درصورت تایید این تفاهم نامه، روزانه حداقل ۱۵ تن تخم مرغ به قیمت هرشانه ۱۶هزارتومان برای مصرف کننده را تامین و دربازارتهران توزیع کنیم تا میزان واردات را به حداقل برسانیم.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار