هم‌زمان با آغاز سفرهاي زائران امام رضا (ع) در ايام پاياني ماه صفر، راهدارخانه‌ها و مراكز خدماتي رفاهي بين‌راهي سطح استان آماده ميزباني و خدمات‌رساني بالغ بر ۵۰۰ هزار زائر پياده هستند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۱۵ - ۱۳:۲۴ کد خبر : 14717
ابراهيم نصري مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌رضوی، با بيان اين مطلب اظهار داشت: در سال گذشته نیز میزبان بیش از ۴۰۱ هزار زائر بودیم و امسال علاوه بر عملیات راهداری در تسطیح و بهسازی مسیر موکب‌های مجاز، با فعاليت ۹۵۷ راهدار، ۳۵ راهدارخانه، مراکز خدماتی رفاهی بین‌راهی سطح استان و ۹۶ گشت شبانه‌روزی راهداری، آماده خدمات‌رسانی به زائران هستیم.
وی در ادامه افزود: این اداره کل با توزیع ۱۰۰۰ جلیقه ایمنی زائرین و آموزش مسئولان ایمنی کاروانهای پیاده در حال حرکت در سطح استان به دنبال افزایش ایمنی تردد کاروان های پیاده بوده است.
 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان‌رضوی همچنین با اشاره به مسدود بودن محور قدیم مشهد ـ باغچه به دلیل حفظ امنیت و ایمنی سفر زائرین پیاده، گفت: براساس تجربه سنوات گذشته، هرساله این محور برای سفر پیاده ایمن مسدود می‌شود و با سازمان اتوبوسرانی جهت تأمین اتوبوس برای انتقال زائرین در راه مانده در ۵ محور استان هماهنگی‌های لازم انجام شده است.
وی افزود: در آخرین روز ماه صفر محور قديم مشهد – باغچه به دلیل رفع مشکل ازدحام ترافیک خروجی مشهد به سمت ملک‌آباد یک طرفه خواهد شد.
نصری در ارتباط با آماده‌سازی ۵۰۰۰ دستگاه انواع ناوگان مسافربری جاده‌ای در بخش حمل و نقل عمومی، گفت: طی ۸ روز پایانی ماه صفر بیش از ۲۸۰ هزار نفر با وسایل حمل و نقل عمومی جاده‌ای به مشهد مقدس وارد شدند و پیش‌بینی می‌شود پس از پایان مراسم عزاداری سالروز شهادت امام رضا (ع) در ایام پایانی ماه صفر با اضافه شدن زائرین پیاده به بخش حمل و نقل عمومی بیش از ۸۰۰ هزار نفر از طریق ۱۳۰ شرکت مسافربری جابه‌جا شوند که برای این امر بیش از ۵۰۰۰ دستگاه از انواع ناوگان حمل و نقل عمومی آماده جابجایی زائرین می‌باشند.
وي ضمن اشاره به هماهنگی با شرکت پخش فرآورده‌های نفتی براي آماده‌سازی جایگاهها و تأمین سوخت ناوگان مسافری گفت: پیش‌بینی می‌شود در این ایام روزانه بیش از ۲۰۰ دستگاه اتوبوس از پایانه‌های مشهد مقدس خارج شود که در همین رابطه هماهنگی با ده استان معین تهران، قم، گیلان، مازندران، گلستان، اصفهان، کرمان، فارس، خراسان‌شمالی و جنوبی برای اعزام ناوگان ثابت و کمکی و تأمین سوخت آنها انجام شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خراسان‌رضوی با بيان اين كه ۵۰۰ مرکز عرضه بلیت غیرحضوری در مشهد مقدس وجود دارد، افزود: باتوجه به پیش‌بینی مشکلات حوزه حمل و نقل مسافر در این ایام از مردم عزیز تقاضا مي‌شود تا به صورت اینترنتی و غیر حضوری از آژانس ها، دفاتر اختصاصی، دفاتر پیشخوان، رزرواسیون ۳۸۰۸۶، سامانهwww.safar724.com و www.payaneh.ir بلیت خود را تهیه کنند تا در پایانه ها با مشکلات احتمالي و شلوغی ایام پیک مسافر مواجه نشوند.
نصري يادآور شد: كاركنان اداره‌كل راهداري و حمل و نقل جاده‌اي استان خراسان‌رضوي به صورت شبانه‌روزی در پایانه‌های مسافربری سطح استان و پایانه امام رضا (ع) مستقر هستند. همچنین سامانه‌های پیامکی ۱۰۰۰۵۲۵ و تلفن گویای ۱۴۱ آماده پیگیری مشکلات، شکایات و پیشنهادهاي زائرین گرامی می‌باشند.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار