استاندار سیستان و بلوچستان در آئین افتتاحیه راه‌اندازی قطار مسافری «زاهدان – اصفهان» گفت: هر چه به نگاه بلند شهید رجایی می‌اندیشیم متوجه می‌شویم این نگاه برای رشد و توسعه کشور بود و از همین‌رو ماندگار شد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۶/۰۹ - ۱۲:۰۱ کد خبر : 1362

«علی‌اوسط هاشمی» افزود: وقتی از مقصد شدن گردشگری کشور سخن گفتیم، جذب گردشگر نیاز به ایجاد ظرفیت در همه بخش‌ها علی‌الخصوص حمل و نقل دارد.

وی خاطرنشان کرد: همه بخش‌های این رویکرد را به‌عنوان یک ضرورت تلقی کنند و مقصد شدن گردشگری سیستان و بلوچستان تنها وظیفه میراث فرهنگی نیست همه نهادها و دستگاه‌ها مسئولند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اکنون که شاهد راه‌اندازی قطار مسافری «زاهدان – اصفهان» هستیم به این بیندیشیم که اصفهان یکی از قطب‌های گردشگری جهان است.

هاشمی خاطرنشان کرد: من اطمینان دارم که داشته‌های استان سیستان و بلوچستان کمتر از اصفهان نیست.

وی تصریح کرد: باید توجه کنیم که چگونه کرمان، یزد و اصفهان در این خط گردشگر جذب کرده‌اند و ما با این همه ظرفیت نتوانستیم.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: هشت میلیارد یورو با کره جنوبی توافق شده تا به بانک‌های ما وام بدهد اگر این مقدار به پروژه راه‌آهن «چابهار – زاهدان» تزریق شود تحولی ایجاد خواهد شد.

هاشمی ادامه داد: واقعیت تلخی وجود دارد که دولت بودجه قوی ندارد، اما از بانک‌های خارجی وام می‌گیرد تا بتواند عقب‌ماندگی‌های هشت ساله را جبران کند.

وی یادآور شد: آغاز راه است برای رسیدن به مقصد راهی طولانی در پیش داریم.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار