به گزارش راه مردم  به نقل از رویترز، رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه گفت: ترکیه به خرید گاز طبیعی از ایران در راستای قرارداد بلند مدت خود با نادیده گرفتن تهدیدات آمریکا برای اعمال فشار به کشورها به منظور انجام تجارت با ایران ادامه خواهد داد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۷/۰۵ - ۱۰:۴۸ کد خبر : 13409

اردوغان

رییس جمهور ترکیه گفت: به خرید گاز ایران با وجود تهدیدات آمریکا ادامه خواهیم داد.

 

اردوغان گفت: باید واقع گرا باشیم، قرار است که من به مردم اجازه بدهم که در زمستان یخ بزنند؟ کسی نباید آزرده خاطر شود. چگونه می توانم خانه مردم را گرم کنم اگر خرید گاز طبیعی از ایران را متوقف کنیم.

در ماه می رییس جمهور آمریکا از توافق هسته ای بین ایران و ۶ قدرت جهان یعنی چین، روسیه، بریتانیا، آمریکا، آلمان و فرانسه که در سال ۲۰۱۵ میلادی منعقد شده بود خارج شد و در ماه اوت تحریم هایی را علیه ایران وضع کرد؛ ضمن اینکه تحریم های واشنگتن علیه تهران در بخش انرژی در ماه نوامبر سال جاری میلادی اعمال خواهد شد.

این در حالی است که بسیاری از کشورها از قبیل چین، ترکیه، هند و برخی از کشورهای اروپایی اعلام کرده اند که از تحریم های یکجانبه آمریکا علیه تهران پیروی نخواهند کرد. پیش از این هم فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجه اروپا در روز دوشنبه بار دیگر نسبت به ایجاد کانال های پرداخت ویژه با ایران برای نجات برجام به دنبال خروج آمریکا از این توافق تاکید کرده بود.

بر پایه این گزارش، یک مقام دولتی هندی که خواست نامی از او برده نشود گفت: دهلی نو اعلام نکرده که پالایشگاه های این کشور واردات نفت خام از ایران را متوقف خواهند کرد. وی گفت: رابطه خوبی با ایران داریم و آمریکا و تصمیم ما در حوزه انرژی به هم ربطی ندارد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار