معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۷ از راه اندازی خط ویژه اتوبوس مدارس از اول مهر ماه با همکاری شرکت واحد اتوبوسرانی تهران خبر داد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۷/۰۴ - ۱۶:۰۵ کد خبر : 13387

به گزارش راه مردم به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، حمیدرضا رنجبر با اعلام این مطلب افزود: ایمن سازی و تسهیل در تردد دانش آموزان در فصل بازگشایی مدارس امری است ضروری از همین رو به کار بستن تمهیدات لازم به منظور کاهش بار ترافیکی و همچنین ترویج فرهنگ بهره گیری از سیستم حمل و نقل عمومی را در دستور کار این معاونت قرار دادیم.

وی تصریح کرد: معاونت حمل و نقل و ترافیک منطقه هفت با پیش بینی ۲۰ ایستگاه در مسیرهای رفت  برگشت و تحت پوشش قرار دادن ۳۴ مدرسه اقدام به راه اندازی خط ویژه اتوبوس مدارس کرده که در خط مذکور از خیابان معلم در محدوده منطقه هفت تا میدان بهارستان، اتوبوس ویژه مدارس تردد می کنند.

معاون شهردار منطقه ۷ خاطرنشان کرد: خط ویژه در محدوده این منطقه از خیابان های معلم، قدوسی، سبلان شمالی، شهید مدنی، خواجه نصیر، قجاوند و خیابان شهید نامجو با ۲۰ ایستگاه رفت و برپشت گذر می کند.

وی یادآور شد: این اتوبوس ها دارای برچسب های مخصوص جهت شناسایی بوده و تمامی ایستگاه های فوق دارای تابلوی ویژه جهت دانش آموزان و خط کشی در محل ایستگاه های تعیین شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه ۷ عنوان کرد: خط ویژه مذکور در محدوده منطقه هفت از اول مهر ماه همزمان با بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید شروع به فعالیت جهت جابه جایی ایمن دانش آموزان کرده است.

وی با اشاره به اینکه اتوبوس های مدرسه در ساعت هایی که دانش آموزان رفت و آمد دارند سرویس دهی می کنند، افزود: این طرح در مسیرهایی که بیشترین مدرسه، تردد دانش آموزان، محل سکونت و بیشترین تقاضا برای جابه جایی را داشته باشد احداث و به شهروندان ارائه خدمات می نماید.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار