مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد با اشاره به ضرورت تأمین زیرساخت‌های لازم برای توسعه آموزشی استان، گفت: سه هزار و ۳۰۰ کلاس درس در استان یزد به بازسازی و مقاوم‌سازی نیاز دارند.

تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۶/۰۸ - ۱۱:۲۹ کد خبر : 1313

«محمدرضا عارفی» در جریان دیدار با «کمال دهقانی فیروزآبادی» نماینده مردم تفت و میبد، با اشاره به این‌که تمام استان‌های کشور با مشکل مدارس فرسوده روبه‌رو هستند، اظهار کرد: خوشبختانه در استان یزد اقدامات خوبی برای بازسازی و استانداردسازی مدارس انجام شده است .

وی افزود: با وجود تمام اقدامات صورت گرفته، هنوز ۳۵ درصد از کل مدارس استان یزد که معادل سه هزار و ۳۰۰ کلاس درس می‌شود، غیر استاندارد است و نیاز به بازسازی و مقاوم سازی دارد .

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان یزد از کمبود ۳۶۰ مدرسه در استان یزد خبر داد و گفت: بیشترین میزان مدارس فرسوده و غیرایمن استان یزد در بافت قدیمی یزد قرار دارند .

عارفی تصریح کرد: برای بازسازی و مقاوم‌سازی این مدارس نیاز به ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار است که بخشی از این اعتبار از بخش اعتبارات دولتی و بخش قابل توجهی از اعتبارات خیری تامین می‌شود .

این مقام مسئول ادامه داد: تعداد طرح‌های مشترک بین خیرین و نوسازی مدارس در سال گذشته، ۳۷ مورد با اعتبار ۳۸ میلیارد تومان و اکنون نیز ۴۴ طرح نیمه‌تمام و در حال ساخت مشترک بین خیرین و نوسازی مدارس در استان ۴۴ مورد است که برای اتمام  آن به ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به اقداماتی که در جهت استانداردسازی سیستم گرمایشی مدارس انجام شده است، افزود: سیستم گرمایشی یک هزار و ۶۰۰ مدرسه در استان استاندارسازی شده است و استاندارسازی سیستم  بیش از یک هزار مدرسه نیز در دست انجام است .

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار