سازمان برنامه و بودجه کشور با وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری تفاهم نامه امضا کرد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۶/۲۴ - ۱۶:۳۷ کد خبر : 12996

امروز ۲۴ شهریورماه طی مراسمی یادداشت تفاهمی به‌ منظور اجرایی شدن برنامه‌های اشتغال با موضوع «ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در سال  ۱۳۹۷» بین سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی منعقد شد.

همچنین یادداشت تفاهم دیگری با موضوع «برنامه‌های افزایش اشتغال نیروی انسانی تحصیل کرده و متخصص» بین این سازمان با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری به امضا رسید.

این تفاهم‌نامه‌ها با هدف افزایش مهارت و اشتغال‌پذیری جوانان فارغ‌التحصیل دانشگاهی و تسهیل در جذب و به‌کارگیری جوانان در بنگاه‌های اقتصادی منعقد شد.

 

حمیدرضا پورمحمدی، معاون سازمان برنامه و بودجه  در این مراسم با بیان اینکه این سازمان در مجموع ۱۲ برنامه را برای اشتغال زایی در نظر گرفته است، اظهار کرد: در حوزه وزارت کار ۶ برنامه با هدف ایجاد اشتغال برای ۳۳۸ هزار نفر طرح ریزی شده است.

وی افزود: از این ۶ برنامه ۱۸۰۰ میلیارد تومان حمایت مالی می کنیم که ۷۵۰ میلیارد تومان از طریق تسهیلات بانکی و ۸۵۰ میلیارد تومان از طریق سازمان برنامه و بودجه تامین اعتبار می شود.

وی ادامه داد: همچنین ۶ برنامه در حوزه معاونت علمی و فناوری رییس جمهور با هدف ایجاد اشتغال برای ۶۴ هزار و ۲۰۰ نفر طرح ریزی شده است.

پور محمدی گفت: برای این ۶ برنامه ۲۰۲۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که ۱۸۰۰ میلیارد تومان از طریق تسهیلات بانکی و ۲۲۰ میلیارد تومان با حمایت سازمان برنامه و بودجه کشور تامین اعتبار خواهد شد.

 

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار