مجموعه شعر «پر پرواز» سروده «عبدالمجید فرایی» از شاعران پیشکسوت و آیینی شهرستان ری با مقدمه استاد محمد شجاعی به زیور طبع آراسته شد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۶/۲۰ - ۱۹:۴۹ کد خبر : 12818

به گزارش راه مردم به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، مجموعه شعر «پر پرواز» در بردارنده ۱۴۲ قطعه شعر منتخب از این شاعر است که به عنوان «دفتر دوم» و با موضوعات مختلف دینی سروده شده است.محمد شجاعی نویسنده و مؤلف کتب مذهبی در مقدمه این مجموعه شعر آورده است: «زبان شعر از زیبا ترین و قدرتمندترین ظهورات آدمی است که خداوند حکیم در وجود انسان به ودیعه نهاده است. از یک سو به دلیل وجود سجع و قافیه و آهنگ از مظاهر جمال و مصادیق هنر است، از سوی دیگر به دلیل قدرت نفوذ و تاثیرگذاری در دل ها و تسخیر جان انسان ها، از مظاهر جلال است.»

در بخش دیگری از این مقدمه آمده است: «کتاب حاضر که پر پرواز نامیده شده است، اثر طبع سلیم برادر گرانقدر و پرتلاش جناب آقای عبدالمجید فرایی است. شاعر عزیز و ارجمند مردمی که با اشعار زیبای آئینی و اشعاری با مضامین اخلاقی، اجتماعی، سیاسی و عرفانی، جان جوانان و مردم حق طلب و خوب ایران را روشنایی می بخشد.»

گفتنی است «عبدالمجید فرائی» در سال۱۳۲۲ در یک خانواده روحانی در شهرستان زنجان متولد شد. تا ۱۵ سالگی در زنجان اقامت داشت و سپس به تهران آمد.

وی از ۱۰ سالگی به سرودن شعر پرداخت و که اکنون بالغ بر ۳۰ هزار بیت اشعار عرفانی، آئینی و حماسی در قالب های مختلف و به خصوص غزل سروده است.

او درسال های ۱۳۸۷-۱۳۸۸-۱۳۹۰شاعر برگزیده استان تهران از شهر ری بوده است .مجموعه شعر «ما راست قامتیم» نخستین کتابی است که از این شاعر پر کار منتشر شده است.

مجموعه شعر «پر پرواز» در ۱۷۲ صفحه در قطع رقعی به بهای ۱۳هزار تومان و با شمارگان یک هزار نسخه از سوی انتشارات «سمیع» منتشر شده است.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار