معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در پیامی دریافت جایزه فیلدز را به فریدون درخشانی (کوچر بیرکار) تبریک گفت.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۶/۱۴ - ۲۰:۰۱ کد خبر : 12745

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در پیامی در تاریخ ۹۷/۰۶/۷ دریافت جایزه فیلدز را به فریدون درخشانی (کوچر بیرکار) تبریک گفت. درمتن این پیام آمده است:
خانواده محترم فریدون درخشانی

با سلام و احترام،
خانه، سایه‎ی وجود آدمی است و وطن خانه‎ی دل؛ عاقبت خانه‎ی دل سایه‎یِ این جان و تن است… سایه‎ها همیشه دنبال صاحبان‎شان هستند… ریسمانی است که روان و خاطرات‎مان را با خودمان وصل نگه می‎دارد. این وصل را هجرانی نیست.
بُن و ریشه‎ی ایرانی‎ها در خانه جوانه می‎زند… خُلق و اخلاق‎مان، اراده و تلاش‎هایمان و روح و روان‎مان از خانه و در خانواده شمایل می‎گیرد. فریدون درخشانی، این متفکر مهاجر، بُن افتخاراتش در خاک خانواده‎اش ریشه دوانده است. افتخار و غرور ملی اش متعلق به همه‎ی ایرانیان است… نقطه‎ی جغرافیایی‎اش فرقی نمی‎کند… نقطه‎ی وجودش همین‎جاست. فریدون از تبار جمشید است؛ همان که ضحّاک جهل و بی‎دانشی را در کوه‎های دماوند اسیر کرد.
دریافت جایزه‎ فیلدز توسط فرزند ایران‎اسلامی، آقای دکتر فریدون درخشانی، تمام ایرانیان را مسرور و مغرور کرد… کوچر بیرکار، خواسته یا ناخواسته فریدون درخشانی است که برای بسیاری از جوانان این مرز و بوم الگو هست و خواهد بود… نوجوانان و جوانانی که با زمزمه‎ی تلاش‎ها و موفقیت‎های کوچر، راه‎های جدیدی در علم و دانش خواهند گشود. این تندیس دانش، ساختِ یک خانواده‎ی محجوب ایرانی است. مراتب تشکر و تقدیر خود را از خانواده‎ای که فریدون را برای راه افتخار دانش آماده ساختند و پرورش دادند، صمیمانه حضورتان ابراز می‎دارم.
مام میهن، همیشه آبِ آبرو و عزت را بدرقه راه فرزندان خود می‎کند. به امید روزی که به آغوشش برخواهند گشت؛ و دوباره سایه‎ی لطف مادری‎اش را خواهند چشید.

سورنا ستاری

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار