رهبر انقلاب فرمودند: از من می پرسند که که شما گفتید برجام را آتش می زنیم. چرا نزدید!؟ گفتم شاید بشود منافع ملی را با آن تامین کرد، وگرنه اگر بدانیم که منافع ملی تامین نمی شود، آتش زدن آن را بلد هستیم.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۶/۱۱ - ۰۱:۰۵ کد خبر : 12662

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز چهارشنبه ۷ شهریور در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت سخنانی را ایراد کردند که بخشی از آن به شرح زیر است.

ایشان در این دیدار خطاب به هیئت دولت با اشاره به کشورهای اروپایی گفتند: همانطور که قبلا گفتم، الان هم می گویم که ارتباط با اروپا باید ادامه پیدا کند، اروپا یک شکل نیست، در یک مواردی مشترک هستند و در خیلی از موارد غیر مشترک. به هر حال ارتباط با مجموعه کشورهای اروپایی باید ادامه پیدا کند، اما از آنان قطع امید کنید. اروپا جایی نیست که بتوانیم برای مسائل گوناگون خود از جمله برجام و اقتصادی به آنها دل ببندیم، آنها کاری نخواهند کرد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای ادامه دادند: قطع امید به معنای قطع رابطه و مذاکره نیست، به معنای گرفتن تصمیم خود بصورت دیگری است. نگاه شک آلود به وعده های اروپا داشته باشید، در وعده های آنها تردید کنید. در قضیه برجام، اروپا دارد بازی در می آورد و رفتار مناسبی ندارد. برجام هدف نیست، وسیله است. برجام چیزی نیست که لازم باشد حتما آن را حفظ کنیم.

فرمانده کل قوا اظهار کردند: برجام برای حفظ منافع ملی ماست. اگر روزی به این نتیجه رسیدیم که که برجام نمی تواند منافع ملی ما را تضمین کند، باید آن را کنار بگذاریم. منافع ملی مهم است.

ایشان فرمودند: از من می پرسند که که شما گفتید برجام را آتش می زنیم. چرا نزدید!؟ گفتم شاید بشود منافع ملی را با ان تامین کرد، وگرنه اگر بدانیم که منافع ملی تامین نمی شود، آتش زدن آن را بلد هستیم. آنها نباید با ما بازی کنند. شنیدم نامه ای به مسئولان اروپایی نوشته شده که نوشتن این نامه ها خوب است. آنها باید بفهمند که پشت این  نامه ها تدبیر و تصمیم نهفته است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای ادامه دادند: این تدبیر باید هم در بیانات رئیس جمهور باشد و هم در برخی اقدامات که آقای صالحی (رئیس سازمان انرژی اتمی) باید انجام دهند که من نمی دانم که این اقدامات تا چه حدی در حال انجام است و یا انجام گرفته است.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار