رییس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران گفت: حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار گوشی در انبارها است که باید دولت مجوز فروش دهد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۶/۰۳ - ۱۳:۳۲ کد خبر : 12263

مهدی محبی درباره وضعیت بازار گوشی تلفن همراه گفت: وضعیت بازار خوب نیست زیرا اجازه فروش به شرکت ها داده نشده است. وی ادامه داد: به دلیل اتفاقات صورت گرفته، گوشی های تلفن همراه در انبارها باقی مانده و تا مشکل حل نشود همچنان بازار با مشکل مواجه است.

محبی تصریح کرد: برخی کالاها با ارز ثانویه وارد کشور شده اما اجازه ورود به بازار را ندارند و دلیل آن، گرانفروشی است که دولت اعلام کرده شرکت ها براساس دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی گوشی تلفن همراه را وارد کرده اند و تا اجازه داده نشود نمی توانند بفروشند.

وی ادامه داد: پیشنهاد ما این است که قیمت گوشی تلفن همراه مانند نرخ ارز، آزاد شود تا بهتر مدیریت شود. رییس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران بیان داشت: پیشنهاد می کنیم دولت اختلاف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را از شرکت ها بگیرد و به شرکت ها اجازه فروش دهند تا کالا در سطح کشور عرضه شود و مشکل مردم و اعضای صنف حل شود، در حال حاضر گوشی به صورت مسافری وارد می شود و خدمات پس از فروش ندارند.

رییس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی با اشاره به اینکه واردات با ارز ثانویه صورت گرفته، اما مجوز فروش نداریم گفت: حدود ۶۰۰ هزار گوشی در کشور موجود است که باید اجازه فروش آن را دولت دهد.

محبی افزود: شرکت ها همچنین مشکل واردات قطعات دارند و اگر مجوز قطعه را هم سریع بتوانیم بگیریم مشکل حل می شود. وی افزود: باید ارز در اختیار وارد کننده قرار گیرد تا به هر میزان که نیاز است وارد کشور کند، در حال حاضر با تقاضای زیاد و عرضه کم، قیمت ها بسیار بالا رفته است.

رییس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی تهران گفت: مصرف ماهیانه گوشی تلفن همراه در کشور یک میلیون گوشی است که از ابتدای سال تاکنون باید ۵ میلیون گوشی وارد می شد اما الان کمتر از یک میلیون گوشی وارد کشور شده و درخواست ها زیاد و کالا کم است. وی در پایان گفت: امیدواریم دولت حمایت کند تا کالا دوباره وارد شود تا بازار تامین شود.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار