وزیر بهداشت با اشاره به قدمت چندین ساله دو بیمارستان بزرگ مشهد، گفت: پس از انقلاب کار خاصی در زمینه احداث بیمارستان در مشهد انجام نشده است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۶/۰۳ - ۱۳:۲۲ کد خبر : 12258

دکتر سیدحسن هاشمی در آیین افتتاح بیمارستان تخصصی چشم‌ بینا در مشهد در روز گذشته، اظهار کرد: جای تأسف است از این که در کلان‌شهری مانند مشهد کم‌تر به موضوع رفاه و بهبود شرایط درمانی مردم توجه شده است. بیمارستان امام‌رضا (ع) در ۱۰۰ سال پیش ساخته شده و تنها کاری که بعد از انقلاب انجام شد تغییر نام قدیمی او یعنی شاه رضا بود. بیمارستان قائم نیز متعلق به ۵۰ سال پیش بوده و باید بگوییم در حوزه درمان و ساخت بیمارستان‌ها کار خاصی در مشهد انجام نشده است.

وی افزود: اگرچه که امروز تغییر نرخ ارز فشار بسیاری را برای مردم به همراه دارد و مشکلات معیشتی را افزایش داده است، اما نباید چنین دیدگاه‌های اقتصادی را فراموش کرد و ساخت بیمارستان‌هایی از این نوع برای کشور بسیار مفید و ارزشمند است.

وزیر بهداشت با بیان این‌که ایران دارای موقعیتی استثنایی در پهنه جغرافیایی جهان است و شرایط به‌ وجود آمده برای ایران الزاما تغییر خواهد کرد، افزود: امیدوارم که شرایط نرخ ارز هر چه زودتر تغییر کند و مطمئن باشید که وضعیت ایران بهبود پیدا خواهد کرد و مسائل کشور در منطقه حل خواهد شد.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین انگیزه ما در قبل از انقلاب ایجاد حکومتی بود تا بتواند رفاه، آسایش و پیشرفت را برای مردم کشور فراهم کند و امروز که موقعیت و جایگاه سیاسی به‌ دست آورده‌ایم باید این شرایط را برای مردم فراهم کنیم.

هاشمی با اشاره به لزوم گسترش رابطه دانشگاه و مراکز خصوصی، عنوان کرد: در این راستا باید همه بیمارستان‌های موجود در شهر به هم کمک کنند و همکاری‌های لازم را با یکدیگر داشته باشند. پتانسیل مناسبی در کشور وجود دارد تا سرمایه‌گذاری‌هایی در بخش خصوصی درمان انجام شود. بنابراین هرچه در بخش بهداشت و درمان مشهد سرمایه‌گذاری کنیم بازخورد مناسب خود را خواهد داشت.

وی با اشاره به تغییرات نتیجه‌بخش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، گفت: خوشحالم که پوست‌اندازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در جهتی بوده که توانسته در رتبه‌بندی ملی و جهانی جایگاه مناسبی را به‌دست آورد. باید بدانیم که ما در زمینه دانش چشم‌پزشکی در شهر مشهد و کشور دارای اساتید بسیار خوبی در بخش‌های دولتی و خصوصی هستیم.

وزیر بهداشت ادامه داد: من به عنوان یک مشهدی بسیار به شهردار و شورای شهر مشهد امیدوارم تا در توسعه سلامت و خدمات مربوط به آن یاری‌گر ما باشند. در واقع باید شورای شهر و شهرداری در راستای گسترش خدمات‌دهی به ما یاری‌رسانی کنند تا در جهت افزایش رفاه، امکانات مناسبی در اختیار مردم قرار گیرد.

هاشمی گفت: ۳۰ سال پیش مهم‌ترین آرزوی من ایجاد یک بیمارستان ویژه چشم‌پزشکی در مشهد بود که متاسفانه در آن دوران تحقق نیافت و ۱۵ سال پیش نخستین بیمارستان تخصصی چشم در تهران افتتاح شد. مشهد از لحاظ معنوی و مادی، معدن برکت است و این اطمینان را به سرمایه‌داران بیمارستان بینا می‌دهم که وجود چنین بیمارستانی اعتبار مهمی برای ایران در برخواهد داشت.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار