معاون سازمان اردویی، گردشگری و راهیان‌نور سپاه نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: آمارها از افزایش اعزام و بازدید از مناطق عملیاتی این استان حکایت دارد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۲۹ - ۱۳:۱۷ کد خبر : 12075

 

یونس عزیزی  با اشاره به ابنکه  از ابتدای سال در قرارگاه راهیان نور با برنامه ریزی های انجام گرفته ۲۴ هزار و ۲۱۰ نفر از زائرین استان به مناطق عملیاتی غرب اعزام شده اند توضیح داد:  این میزان نسبت به سال گذشته ۸۵ درصد افزایش داشته است. در این میان از یادمان عملیات بازی دراز ۲۱ هزار و ۱۲۳ نفر و در سالروز عملیات مرصاد نیز از یادمان مرصاد  ۵ هزار و ۱۲۴ نفر بازدید کرده‌اند و مابقی در قالب کاروان های راهیان نور به دیگر مناطق اعزام شدند.

عزیزی گفت: با اقدامات قرارگاه راهیان نور و برنامه ریزی‌های انجام گرفته از سوی همه کمیته‌ها سعی شده بستر نزدیک شدن به اهداف مد نظر مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد زمینه برای زیارت بامعرفت فراهم شود. در این میان حدود ۱۷۰ هزار و ۳۷۳ نفر از زیارت گاه‌ها و مناطق عملیاتی بازدید کرده‌اند که بیشترین بازدیدها به یادمان مرصاد تعلق گرفت.

عزیزی با اشاره به اینکه در راستای مأموریت‌های سپاه در ایام پیک راهیان نور مبنی بر اسکان زائرین در این استان ۷۰ هزار و ۹۷۷ نفر روز اسکان شبانه داشتیم، خاطرنشان کرد: اردوگاه های فرهنگی تربیتی توحید، زائر سرای کربلا و ساختمان شهید دکامی به عنوان قرارگاه مرکزی راهیان نور و دیگر اسکان‌ها آمادگی کامل برای اسکان زائرین سراسر کشور را دارند.

وی با بیان اینکه آمارها از افزایش اعزام وبازدید از مناطق عملیاتی حکایت دارد بیان کرد: علاوه بر بحث کمی، از نظر کیفی هم برنامه‌های خوبی در اردوگاه‌ها و زائر سراها و یادمان‌ها شامل فضا سازی‌های فرهنگی و معنوی، مدیحه سرایی و نماز جماعت، حضور مدیران کاروان و راویان مجرب و استقرار روحانیت تدارک دیده شده است.

عزیزی با اشاره به اینکه بر روی اعزام به مناطق عملیاتی غرب متمرکز هستیم بیان کرد: در بحث اعزام به مناطق عملیاتی شمال غرب درخواست افراد و اداراتی که متقاضی اعزام هستند پیگیری خواهد شد و مشکلی در این راستا نیست.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار