معاون هماهنگی امور استان های مجمع خیران سلامت کشور گفت: میزان سرمایه گذاری این مجموعه در بخش سلامت از آغاز تا کنون به ۶۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۱۲:۳۴ کد خبر : 11960

اسماعیل غنیان در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل افزود: ۱۱۰ هزار عضو مجمع خیران سلامت کشور در ۳۰۰ منطقه ایران برای تامین نیازهای مردم در بخش سلامت مشارکت دارند.
وی با بیان اینکه کارهای بزرگی از سوی اعضای مجمع خیران سلامت کشور حتی در دور افتاده ترین مناطق انجام می شود، اظهار داشت: تمام این کارها از تامین فضا و تجهیزات بیمارستانی گرفته تا درمان و پیشگیری، نوعی سرمایه گذاری در بخش سلامت محسوب می شود.
معاون هماهنگی امور استان های مجمع خیران سلامت کشور ساخت بیمارستان های مجهز و بزرگ ۵۰۰ تختخوابی در تبریز، شیراز و برخی مکان های دیگر ایران را از جمله کارهای مجمع خیران سلامت دانست و گفت: استان اردبیل در این زمینه تا اندازه ای مورد غفلت قرار گرفته است.
غنیان، زمین «بیمارستان نجف زاده» اردبیل را بسیار مرغوب توصیف و تاکید کرد: باید زیرساخت این طرح برای ساخت بیمارستانی حداقل ۷۵۰ تختخوابی در سه تا چهار مرحله فراهم شود.
او افزود: تجربه های گذشته نشان می دهد در هر استانی که کارهای مجمع بیشتر از سوی مردم انجام شده و در واقع به شکل مردمی تر بودند میزان موفقیت مجمع در آن استان نیز به مراتب بالاتر بوده است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل نیز در این دیدار با قدردانی از اعضا و نیز افراد خیری که کارهای خداپسندانه ای به واسطه این مجمع انجام می دهند، گفت: حضور مردم در انجام کارهای خداپسندانه بسیار اهمیت دارد و تجربه نشان می هد که تصدی گری دولت به ویژه در بخش سلامت مفید فایده نیست.
آیت الله سیدحسن عاملی افزود: آینده مجمع خیران سلامت را بسیار روشن ارزیابی می کنم و اینکه در استانی مانند اردبیل بیش از یک هزار میلیارد ریال مشارکت مردمی انجام شده رقم قابل توجهی است.
او توجه به موضوع تامین فضا و تجهیزات بیمارستانی در اردبیل را بسیار ضروری دانست و بیان کرد: مراجعه تعداد انبوه بیماران از جمهوری آذربایجان و حتی استان های همسایه به اردبیل برای درمان اهمیت این کار را دوچندان کرده است.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار