مدیرکل امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) از آمادگی دریافت و توزیع نذورات قربانی مردم و حجاج با ۶ روش به مناسبت روز عید قربان خبر داد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۲۷ - ۱۳:۵۶ کد خبر : 11913

ابوالقاسم رستگار با اعلام اینکه علاوه بر مساجد، مراکز نیکوکاری، دامپزشکی‌ها و شهرداری‌ها، دفاتر کمیته امداد در سراسر کشور نیز آماده دریافت و توزیع نذورات قربانی میان نیازمندان است، گفت: کمیته امداد امام خمینی به این منظور نذورات نقدی مردم را دریافت و نسبت به خرید، ذبح و توزیع قربانی اقدام می کند.
وی با بیان اینکه نذورات قربانی‌ در بسته‌های دو یا سه کیلویی بین نیازمندان توزیع خواهد شد اظهار داشت: سالمندان، زنان سرپرست خانوار، ایتام، کودکان بد سرپرست و خانوارهای دارای بیمار صعب‌العلاج در اولویت دریافت هستند.
رستگار ادامه داد: با توجه به نبود تجهیزات نگهداشت گوشت، نذورات مردمی در همان روز عید قربان بسته‌بندی و طبق نیازسنجی انجام‌شده میان نیازمندان توزیع می‌شود.
مدیرکل امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد، نذورات قربانی مردم به کمیته امداد در سال گذشته را ۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: ۵۰ درصد قربانی جمع‌آوری‌شده در سال ۱۳۹۶ مربوط به پنج استان فارس، گلستان، کردستان، آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان است.
رستگار با اشاره به اینکه خیری دامغانی در پنج سال گذشته ۲ هزار و ۳۵۰ رأس قربانی را با کمک کمیته امداد بین نیازمندان توزیع کرده است، گفت: این نیکوکار هرساله معادل دام‌های قربانی شده خیران سمنانی، گوسفند قربانی می‌کند. بر این اساس امسال در سراسر کشور قربانگاه‌هایی با نام این خیر (امیرآبادی) در سراسر کشور ایجاد شده است.
مردم سراسر کشور می‌توانند مبلغ نقدی نذر قربانی خود را از طریق شماره‌گیری کد #۱*۸۸۷۷* ، واریز به شماره‌ حساب ۳۳۳۳ نزد بانک ملی، تماس با تلفن نیکوکاری ۰۹۶۸۸۷۷، از طریق نصب نرم افزار سنا یا مراجعه به سایت emdad.ir پرداخت کنند.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار