رییس فدراسیون پینگ‌پنگ معتقد است مدال برنز تیم ملی جوانان در قهرمانی آسیا حاصل توجه زیاد در سه سال اخیر بر روی رده‌های پایه و به ویژه بازیکنان نخبه بوده است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۲۴ - ۱۴:۰۲ کد خبر : 11805

مهرداد علی قارداشی درباره کسب مدال برنز جوانان قهرمانی آسیا توسط تیم‌ ‌ملی ایران که اولین مدال آسیایی این رشته پس از ۶۰ سال است، بیان‌ کرد: در سه سال اخیر بر روی رده‌های پایه بیشتر کار کردیم و اردوهای متعدد داخلی و بین‌المللی برای آنها برگزار کردیم. ما بر روی نخبه‌ها توجه ویژه‌ای داشتیم و در این میان کادر فنی هم زحمات زیادی کشید و بر روی حریفان و همچنین بازیکنان خودمان کارهای کارشناسی انجام دادند. البته فدراسیون هم امکانات لازم را برای آنها فراهم کرد و بودجه‌ای که از طرف وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک و همچنین ‌اسپانسرها به فدراسیون‌ها تزریق می‌شد را صرف کارهای فنی کرد.

او ادامه‌ داد: برای آماده سازی رده‌های پایه آنها را به مسابقات خارجی اعزام کردیم که باعث شد تن‌شان به تن حریفان خارجی و چشم بادامی‌ها بخورد و به نوعی ترس‌شان بریزد.

قارداشی با اشاره به پیروزی ایران برابر کره جنوبی و کسب مدال برنز آسیا، گفت‌: روز گذشته برای پینگ‌پنگ ایران روز خوبی بود. بار اصلی تیم‌ ‌ملی روی دوش امین احمدیان بود. امیررضا عباسی هم بازی خوبی را انجام داد. بعد از ۶۰ سال این مدال به دست آمد و ما هم جزو فدراسیون‌های مدال آور قرار گرفتیم و امیدواریم که این روند رو به رشد باشد.  با توجه به این که چهار تیم برتر این مسابقات به قهرمانی جوانان جهان راه پیدا می‌کنند ما هم توانستیم به مسابقات جوانان جهان برویم که تا به حال نرفته بودیم.

قارداشی در پاسخ به این پرسش که برای ادامه‌ دادن این روند چه برنامه‌ای دارد؟ تاکید کرد: برنامه‌مان را ادامه‌ می‌دهیم چرا که هدف ما رشد بازیکنان است. با مدیریت منابعی که خواهیم داشت، اردوهای منظم داخلی و بین‌المللی را ادامه می دهیم. از طرفی باید به مسابقات باشگاهی هم توجه بیشتری کنیم.  ما کار استعدادیابی را در دو سال اخیر خوب انجام دادیم و منتخب استعدادها اردویی را در کشور آذربایجان دارند و به نوعی نفراتی را به اردوی خارجی اعزام کردیم که چمدانشان از خودشان بزرگتر است.  در کل ما چیزی کم نداریم فقط باید کار دست کاردان باشد و همچنین منابع به اندازه تزریق شود. ما هم خودمان تلاش می‌کنیم که بخش خصوصی را همراه خودمان کنیم.

رییس فدراسیون پینگ‌پنگ درباره انتظاری  که از تیم‌ ‌ملی بزرگسالان در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ نیز دارد، گفت‌: انتظار داریم بچه‌ها خوب بازی کنند. آنها آماده و روی فرم هستند. البته احترام خاصی برای رقبایشان قائل هستیم چرا که آنها هم زحمت کشیده اند و جزو خاک خورده‌های تنیس روی میز هستند. ما در حال‌ حاضر تیم نهم آسیا هستیم و تیم‌های هنگ کنگ، چین، چین تایپه، ژاپن، کره شمالی، کره جنوبی، سنگاپور و هند از ما جلوتر هستند. بعد از  المپیک سیدنی، در تمام  المپیک‌ها غیر آسیایی‌ها نتوانسته اند آسیایی ها را شکست دهند و این نشان می‌دهد که  خود مسابقات قاره آسیا یک نوع  المپیک است و کار ما سخت خواهد بود. با این حال انتظار داریم بازیکنان ما بازی خیلی خوبی را از خود به نمایش بگذارند.

قارداشی از بازگشت زود هنگام امین احمدیان از بازی‌های آسیایی خبر داد و گفت‌: امین احمدیان پس از اتمام رقابت‌های تیمی پینگ‌پنگ بازی‌های آسیایی به ایران بر می‌گردد، چرا که باید خودش را برای حضور در  المپیک جوانان آماده کند. در جدول انفرادی بازی‌های آسیایی تنها دو نفر می توانند از هر کشوری شرکت کنند که امین احمدیان جزو آن دو نفر نخواهد بود. از این رو زودتر از بقیه بازیکنان به ایران بر می‌گردد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار