تصمیم به خداحافظی سردار آزمون از تیم ملی ایران پس از جام جهانی ۲۰۱۸ یکی از عجیب‌ترین‌ خداحافظی‌های بازیکنان حاضر در این جام معرفی شد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۲۴ - ۱۲:۲۴ کد خبر : 11771

روسیه که با قهرمانی فرانسه به پایان رسید، اکنون به تاریخ پیوسته است و  مسابقات فوتبال دوباره در نقاط مختلف جهان از سر گرفته شده است. هنوز چهار سال به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باقی‌ مانده و ستارگان زیادی پس از پایان جام جهانی روسیه از تیم‌ ‌ملی خداحافظی کرده‌اند. آخرین بازیکن ماریو مانزوکیچ بود که به همراه کشورش تاریخ سازی کرد و توانست نایب قهرمان جهان شود. مهاجم ۳۲ ساله یوونتوس مانند وردان کورلوکا، هم تیمی‌اش در کرواسی از تیم‌ ‌ملی خداحافظی کرد.

در آرژانتین خاویر ماسچرانوی ۳۴ ساله و لوکاس بیگلیا ۳۲ ساله پس از حذف تیم‌شان از جام جهانی (مرحله یک هشتم نهایی برابر فرانسه) اعلام کردند دیگر پیراهن آلبی سلسته را بر تن نخواهند کرد. با این حال عجیب‌ترین اتفاق در آرژانتین خداحافظی موقت لیونل مسی بود. ستاره بارسلونا تا پایان سال ۲۰۱۸ برای آلبی سلسته بازی نخواهد کرد و هنوز مشخص نیست چه زمانی دوباره به تیم‌ ‌ملی بازگردد.

تیم‌ ‌ملی فوتبال اسپانیا پس از حذف از جام جهانی که مقابل روسیه میزبان اتفاق افتاد، با خداحافظی سه مهره مهم خود روبرو شد. آندرس اینیستا ۳۴ ساله، جرارد پیکه ۳۱ ساله و داوید سیلوای ۳۲ ساله دیگر  جزو پروژه‌ لوییس انریکه نخواهند بود. در تیم‌ ‌ملی روسیه نیز یوری ژیرکوف ۳۴ ساله، سرگی ایگناشوویچ ۳۹ ساله و الکساندر سمدوف ۳۴ ساله خداحافظی کردند.

برخی از ستارگان دیگر تیم‌های ملی نیز پس از جام جهانی خداحافظی کردند. رافائل مارکس ۳۹ ساله پس از سال‌ها حضور در تیم‌ ‌ملی مکزیک به دوران بازیگری‌اش پایان داد. این اتفاق برای اسام الحداری مصری رخ داد و دروازه‌بان ۴۵ ساله  با تیم‌ ‌ملی کشورش خداحافظی کرد. همچنین ادیل رامی فرانسوی که ۳۲ سال سن دارد دیگر برای آبی‌ها بازی نخواهد کرد. کی سوکه هوندای ژاپنی (۳۲ ساله)، تیم کیهیل استرالیایی (۳۸ ساله) و اوریبه پرالتای (۳۴ ساله) مکزیکی با تیم‌ ‌ملی‌هایشان خداحافظی کردند.

مسوت اوزیل ۲۹ ساله نیز از تیم‌ ‌ملی آلمان خداحافظی کرد اما این تصمیم به خاطر سنش نبود،‌ بلکه به علت انتقاداتی که از بازی‌اش و عکسی که با طیب اردوغان (رییس جمهور ترکیه) گرفته بود، رخ داد. ماریو گومس آلمانی که ۳۳ ساله است از تیم‌ ‌ملی خداحافظی کرد.

یکی از عجیب‌ترین خداحافظی‌ها به یک بازیکن ایرانی تعلق داشت. سردار آزمون که به “مسی ایرانی” مشهور است در ۲۳ سالگی به خاطر مادرش از تیم‌ ‌ملی خداحافظی کرد. او اعلام کرد مادرش به تازگی از بیماری سخت رها شده و به خاطر انتقاداتی که از او در جام جهانی روسیه شد دوباره بیماری‌اش تجدید شده است.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار