سفیر جدید پاکستان در تهران ضمن اشاره به موفقیت‌های کشورش در مبارزه با تروریسم، اظهار کرد: بنده اولین سفیر زن در ایران هستم و این تحول مثبتی است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۲۳ - ۱۵:۳۳ کد خبر : 11635

 

رفعت مسعود سفیر جدید پاکستان در تهران طی سخنانی در مراسم بزرگداشت هفتاد و یکمین سالروز استقلال پاکستان، اظهار کرد: دموکراسی در پاکستان در جریان است و رو به بهبودی پیش می‌رود. روز گذشته نمایندگان پارلمان پاکستان سوگند یاد کردند و این بخشی از روند تکمیل دموکراسی در پاکستان است.

وی افزود: در پنج سال آینده امیدواریم این روند ادامه یابد. امروز صحبت از پاکستان جدید می‌شود که این همان جمهوریت یا دموکراسی در این کشور است که کشور را به جلو می‌برد.

سفیر جدید پاکستان در تهران با اشاره به نقش زنان و جوانان، اظهار کرد: زنان و جوانان در پاکستان در روند غنا بخشیدن دموکراسی نقش بسیاری داشتند و در انتخابات اخیر نیز مشارکت این قشر قابل ملاحظه بوده است.

وی خاطر نشان کرد: بنده اولین سفیر زن پاکستانی در جمهوری اسلامی ایران هستم و این تحول مثبتی است.

رفعت مسعود همچنین بیان کرد: پاکستان توانسته در مبارزه با تروریسم موفقیت‌هایی را به دست آورد و در این مبارزه نقش تمامی اقشار ملت و نیروهای این کشور بسیار بارز بوده است، در واقع هم مردم و هم دولت در کنار یکدیگر کار می‌کنند و اهدافشان را پیش می‌برند.

وی با اشاره به سالروز استقلال پاکستان اظهار کرد: در حال حاضر شاهد هستیم که در سطح شهر تهران پوسترهایی به مناسبت این روز نصب شده و تبریک‌هایی نسبت به روز استقلال پاکستان گفته شده است. همچنین در شهر مشهد هم چنین اتفاقی رخ داده و این نشان‌دهنده انعکاس مثبت پاکستان است و ما از ایده‌های جدیدی که در این زمینه ارائه شود استقبال می‌کنیم.

سفیر جدید پاکستان در تهران ادامه داد: تا پیش از این آنچه در مورد پاکستان صحبت می‌شد بیشتر ابعاد منفی از این کشور ارائه می‌شد، اما باید تلاش کنیم که این ابعاد منفی را خنثی کرده و نقاط قوت و مثبت را ارائه کنیم تا همگان پاکستان را بهتر بشناسند.

وی در پایان به مساله کشمیر هم اشاره کرد و گفت: کشمیر مساله مهمی برای پاکستان است اما هنوز به آزادی دست نیافته است و ما تا آخرین قطره خون از آن پشتیبانی می‌کنیم و دور نیست روزی که به آزادی برسد.

مراسم بزرگداشت هفتاد و یکمین سالروز استقلال پاکستان امروز صبح در محل اقامت سفیر این کشور برگزار شد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار