مجتبی خسروتاج:صادرات غیرنفتی در ۴ ماه امسال ۱۴٫۷ درصد رشد ارزشی داشته است.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۲۳ - ۱۵:۱۷ کد خبر : 11627

 

مجتبی خسروتاج معاون صادراتی وزیر و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران  امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص آمار صادرات کالا و خدمات در ۴ ماهه نخست سال ۹۷ گفت: ارزش صادرات غیر نفتی ۴ ماهه نخست امسال۱۵.۴  میلیارد دلار است که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۱۴.۷ میلیون دلار رشد داشته است.

وی در خصوص صادرات کالاهای صنعتی و معدنی اظهار داشت: کالاهای صنعتی و معدنی با ارزش ۹٫۷ میلیارد دلار صادر شد که نسبت به سال گذشته نشان دهندۀ رشد ۱۶٫۳ درصدی است.

خسروتاج با اشاره به کاهش آمار صادرات لوازم خانگی  افزود: از دلایل عدم رشد صادرات لوازم خانگی در ۴ ماهه نخست سال جاری می‌توان به جذاب بودن بازار داخلی، ممنوعیت واردات برخی اقلام و قطعات در این بخش برای تولید کننده و همچنین بالا رفتن تعرفه صادرات به عراق اشاره کرد.

ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران، در تشریح آمار صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی اعلام کرد: صادرات محصولات کشاورزی طی ۴ ماهه امسال  ۲۱ درصد رشد  ارزشی  ۳۶ درصد رشد وزنی داشته است که از این مقدار صادرات گل و گیاه ۵۲ درصد و صادرات میوه و تره بار ۹۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

 

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار