مدیر امور گمرکی سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با تاکید بر ممنوعیت ورود کالاهای خارجی دارای تولید مشابه داخلی در منطقه ویژه پارس گفت: از ورود هرگونه کالای خارجی که دارای تولید مشابه داخلی است جلوگیری خواهیم کرد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۱۷ - ۱۳:۴۸ کد خبر : 11123

به گزارش راه مردم، به نقل از سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، سیدمحمد‎مهدی مهدوی گفت: در پی مصوبه هیئت وزیران مبنی بر ساماندهی بازار ارز و الزام به ثبت سفارش به‌منظور ورود کالاها و تجهیزات مورد نیاز طرح‎ها و پروژه‎های پارس جنوبی، سازمان منطقه ویژه پارس اقدام‌هایی را در دستور کار خود قرار داد.

وی افزود: با هماهنگی‎های انجام شده، اقلام و تجهیزات مورد نیاز بدون وقفه و با رعایت کامل مقررات در اختیار صاحبان کالا و مجریان طرح قرار می‌گیرد، با توجه به این‌که اقلام وارداتی منطقه به‌طور مستقیم و غیرمستقیم موثر در تولید بوده، بنابراین از واردات اقلام مصرفی و غیرضرور به‌طور جدی ممانعت می‌شود.

مهدوی ادامه داد: با توجه به ممانعت ورود و ثبت سفارش کالاهای خارجی با عناوین مشابه داخلی، از این پس همه فعالان و سرمایه‌گذاران در صنایع بالادستی و پایین دستی  می‎توانند بدون هیچ دغدغه‎ای نسبت به ورود کالاهای مورد نیاز طرح‎های خود اقدام کنند.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار