استاندار تهران در جمع صاحبان صنايع بهارستان گفت:براي نخستين باردولت كمبود برق را با قطع برق ادارات تأمين كرد. با اين اقدام ٤٠٠ مگاوات برق در استان تهران صرفه جويي شده است و بزرگترين اقدامي كه مي توانستيم انجام دهيم انجام شد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۱۵ - ۱۹:۳۷ کد خبر : 11035

محمدحسين مقيمي استاندار تهران در نشست با توليدكنندگان و صاحبان صنايع شهرستان بهارستان با بيان اينكه شهر بهارستان با ٧٠٠ هزار نفر جمعيت بايد درشرايطي باشند تا زندگي آنها تأمين شود گفت: وظيفه ما ايجاد زمينه اشتغال مردم است تا هر خانواده نان آوري داشته باشد.

وي افزود: استان را بايد به درستي اداره كنيم و مديريت استان تهران با توجه به استفاده صحيح امكانات در بخش آب و انرژي بايد متناسب با معيارهاي جهاني باشد و در يك برنامه تعادلي با توجه به محيط زيست، اشتغال، فرهنگ، توسعه اقتصادي و اجتماعي،  اقدام كنيم.

استاندار تهران با بيان اينكه اگر زمينه شغل را فراهم نكنيم مردم مجبور مي شوند شغل را در منطقه و شهري ديگر انتخاب كنند و در رفت و آمد باشند عنوان كرد: توليدات بهارستان در بازار تهران عرضه مي شود اگر در بهارستان نياز تهران به محصولات وصنايع مهيا نشود بايد از ساير شهرها تأمين كنيم.

مقيمي گفت: كساني كه بايد به مردم مجوز سرمايه گذاري بدهند ما مسئولان هستيم ،در شهرك صنعتي بايد ضوابط رعايت و مجوزها ارائه و امكانات زيرساختي آن مهيا شود.

وي با بيان اينكه در شهر ٧٠٠ هزار نفري بهارستان حدود ٤ هزار واحد صنفي و صنعتي مستقر است تصريح كرد:ما به عنوان مدير در اداره استان مسئوليت داريم ومن به عنوان استاندار تهران درمحور مسئوليت مسائل استان هستم.

استاندار تهران در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به جنگ اقتصادي دولت آمريكا عليه ايران عنوان كرد:بدنبال پذيرفتن نظرات آمريكا نيستيم وبايد دراين جنگ پيروزباشيم واين منوط به كارو فعاليت است.اگر امروز يك واحدصنعتي از كاربيفتدو كمك نكنيم واحدها فعال باشند در راستاي منافع مردم نيستيم.

وي حفظ توليد را خواسته امروز مردم دانست و افزود:نگذاريم توليد كننده درشرايط سخت زمين گير شود،بايد با استقامت در حفظ توليد و صنايع مقاومت كنيم و لازمه آن همكاري است.

مقيمي گفت:اينكه سرمايه گذار خارجي وارد كشور شده و صنعتي راه اندازي كند اما از سوي ديگر اگر واحد فعال فعلي به تعطيلي برسد نتيجه برعكس دارد و خود ما درتضعيف صنعت نقش پيدا مي كنيم.

استاندار تهران به فرمانداران و مديران استان توصيه كرد:مديران هر روز واحدهاي صنعتي را رصد كنند،شرايطي فراهم كنيم تا توليد كننده دغدغه نداشته باشد و بتواند در بازار اقتصادي دنيا ظاهر شود.

وي تبليغات انجام شده براي ترغيب مردم به خريد كالاي داخلي را مؤثر دانست و گفت:در حال حاضر اكثر مردم براي استفاده از توليدداخلي ترغيب شده اند كه شرايط خوبي براي اقتصادكشور است.

استاندار تهران عنوان كرد:صنعتگر بايدهمه زمان خود را براي توليد صرف كند و ما مسئولان به دنبال حل مشكلات توليدكنندگان باشيم و زمان را براي توليدكنندگان حفظ كنيم تا توليد فعال با قي بماند.

مقيمي در پايان گفت: بايد از دولت پشتيباني كنيم تا چرخ اقتصاد و توليد بچرخد.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار