وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امشب رئیس جمهوری خبر خوب را به مردم می دهد و مصمم است کالاهای اساسی به خصوص دارو و تجهیزات پزشکی با نرخ دولتی در اختیار تولیدکنندگان و مردم قرار بگیرد.

تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۱۵ - ۱۴:۰۴ کد خبر : 11025

به گزارش راه مردم، حسن قاضی زاده هاشمی روز دوشنبه در حاشیه مراسم بزرگداشت روز خبرنگار در جمع خبرنگاران در وزارت بهداشت افزود: تمهیداتی اتخاذ شده تا مردم نگران نباشند و به زحمت نیفتند، البته نمی‌توان تضمین کرد که برای تولیدکنندگان در بخش دولتی و خصوصی تخلفی صورت نگیرد.
وی اظهار داشت: مردم می توانند در صورت مشاهده تخلفات، با سامانه ۱۹۰ تماس گرفته و موضوع را اطلاع دهند.
هاشمی ادامه داد: در بخش ارائه تسهیلات به شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی، مکانیسمی طراحی شده که خطاها را کاهش می دهد، در دوره ای رئیس‌جمهوری و معاون اول رئیس جمهوری گفته اند که برای یکسری اقلام ارز ۴۲۰۰ تومانی در نظر گیرد که یکی، دو ماه اول ممکن بود تصمیمات ناصحیح در ثبت سفارشهای اقلام توسط وزارت صنعت‌، معدن و تجارت انجام شود، ولی در حال حاضر مسئولیت این قضیه برای کالاهای سلامت بر عهده وزارت بهداشت شده و پاسخگو هستیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: ارز دولتی به مواد اولیه و داروی بیماران شامل پنج هزار قلم دارو تعلق می گیرد و در حوزه تجهیزات پزشکی نیز که شامل ۲۲ هزار قلم است، ارز دولتی تخصیص می یابد.
هاشمی گفت: کار ما سخت است و باید تلاش کنیم چندین هزار قلم دارو را برای بیماران فراهم کنیم و در این زمینه فهرست نهایی داروها فردا تحویل وزارت صنعت‌، معدن و تجارت می‌شود.
وی، درباره خدمات توریست درمانی، گفت: توریست درمانی یک فرصت خوب برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان دارو و تجهیزات است، زیرا ظرفیت خالی در صنعت دارو و تجهیزات برای صادرات داریم و در زمینه ارائه خدمات هم ظرفیت‌های زیادی در کشور وجود دارد. این مسئله بستگی به این دارد که شرکت‌ها و مراکز مربوطه چه اقداماتی انجام دهند.
هاشمی در پاسخ به این سوال که چه خاطره خوشی از خبرنگاران دارید، افزود: تاکنون در مقابل خبرنگاران کم نیاورده‌ام و این‌طور نبوده که نتوانم در برابر سوالی پاسخ ندهم و البته موضوعاتی که از سوی خبرنگاران مطرح می شود، همه خاطره بوده و ممکن است برخی از آنها برای مسئولان شیرین نباشند و غافلگیر شوند.

مطالب مرتبط

نظر شما

دسترسی سریع به آرشیو روزنامه

  • دسترسی سریع

  • پربازدید ترین ها

    آخرین اخبار